Loading...

کودکان بی سرپرست مهمان خانواده های جایگزین می شوند

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه

کودکان بی سرپرست مهمان خانواده های جایگزین می شوند

کودکان بی سرپرست که در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند می توانند با طی مراحل قانونی بصورت امین موقت در خانواده های جایگزین نگهداری شوند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان مرتضی مکاریان در بازدید سرزده از مرکز نگهداری رضوان گفت:کودکان بی سرپرست و بد سرپرست کودکان معصوم و آسیب دیده ای هستند که به دلیل مشکلات خانواده و نهادهای اجتماعی به وضعیت و شرایط ناخواسته ای دچار شده اند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان افزود:بررسی ها حکایت از این دارند که اغلب کودکان بدسرپرست قربانی اعتیاد در جامعه هستند.

وی با اشاره به توجه و حس مهرورزی مردم به کودکان بی پرست و بد سرپرست اظهار داشت: این کودکان احتیاج دارند جامعه آنها را باور کند و چون دیگر کودکان آنها را بپذیرد و مرهمی باشد بر زخم هایشان.

مکاریان از واگذاری کودکان واجد شرایط به خانواده های تأیید شده خبر داد و خاطر نشان کرد: کلیه فرزندان مقیم خانه های کودکان با بررسی کارشناس و با رعایت ضوابط سازمان و موازین حقوقی می توانند جهت مراقبت و زندگی به  بصورت امین موقت واگذار شوند.

این مقام مسئول شرایط خانواده متقاضی کودک را ایرانی،مسلمان،متعهد به مبانی اعتقادی و اسلامی برشمرد و تصریح کرد: مشهور به حسن خلق و نداشتن سوء پیشینه و توانایی روحی و مالی نگهداری کودک از مهمترین اصول مورد بررسی در واگذاری کودکان است.

وی تأکید نمود در صورت فقدان توانمندی خانواده در حمایت مناسب از کودک و یا وجود سوء رفتار نسبت به کودک در خانواده واگذار شده و رضایت نداشتن از کیفیت حمایت و مراقبت از وی اقدامات لازم به منظور جداسازی کودک از خانواده با نظر کارشناسی انجام می گیرد.

گفتنی است مرکز رضوان محل نگهداری 12 فرزند بی سرپرست و بد سرپرست دختر است که توسط بخش خصوصی اداره می شود.