Loading...

مطالب سایت

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت


رئیس دبیرخانه بیمه و درمان مددجویان سازمان بهزیستی کشور در زنجان  با بیان اینکه هیچ مددجوی پشت نوبت برای صدور دفترچه نداریم ، افزود :  هزینه اعتبار دفترچه های درمان سازمان بهزیستی 540 میلیارد تومان  است که برای هر مددجو 107 هزار تومان به بیمه سلامت پرداخت می شود .
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان افسانه مشتری  در جلسه شورای معاونین این استان با اشاره به فعالیت سه سازمان بیمه گر رسمی چون بیمه نیروهای مسلح ، تامین اجتماعی و بیمه سلامت  افزود : بیمه سلامت آحاد مردم و سایر اقشار را که شامل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است را تحت پوشش قرار می دهد .
وی تصریح نمود : تاکنون 16 هزار و 500 دفترچه سایر اقشار جهت مددجویان بهزیستی صادر شده است و بیشترین حق بیمه پایه را بهزیستی به بخش توانبخشی اختصاص داده است .
این مقام مسئول افزود : کلیه افراد مجهول الهویه که در مراکز بهزیستی نگهداری می شود می توانند تا صدور شناسنامه و اوراق شناسایی  3 ماه از خدمات رایگان بیمارستانها و مراکز بهداشت و درمانی استفاده کنند و اگر بهزیستی نتواند در این مدت مدارک شناسائی مجهول الهویه را آماده سازی کند باید هزینه سه ماه اول را نیز پرداخت نماید .
مشتری  خاطرنشان کرد  : مددجویان زیر 18 سالی که دارای بیماری قلبی یا ارتوپدی هستند از طریق واحد مددکاری مربوطه و با معرفی رسمی سازمان بهزیستی به موسسه خیریه زنجیره امید در تهران  به صورت رایگان درمان می شوند که از مبالغ پرداختی  5 درصد هزینه ها رابهزیستی پرداخت نموده و 95 درصد هزینه های درمانی را نیز موسسه پرداخت می نماید .
 گفتنی است دوره کشوری بیمه جهت کارشناسان بیمه بهزیستی سراسر کشوربه مدت دوروز و به میزبانی بهزیستی استان زنجان در حال برگزاری است .

حرکت خودجوش مردم بصیر و انقلابی زنجان در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری مدظله العالی دوشنبه 27 آبان از ساعت 3 بعد از ظهر از چهارراه امیرکبیر به طرف میدان انقلاب برگزار گردید .

اشتغال 340 نفر از مددجویان بهزیستی

یکشنبه, 26 آبان 1398 ساعت 08:53


مدیرکل بهزیستی استان زنجان از اشتغال 340نفر در 7ماهه سالجاری خبرداد و گفت :  155 نفر از این تعداد مددجویان اشتغال یافته ساکن در روستا هستند

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی  با بیان اینکه بیش از 78 میلیارد ریال اعتبار در زمینه اشتغالزایی  به افراددارای معلولیت از طریق بانکهای عامل استان زنجان اختصاص یافته است ، افزود : هر ساله از محل تبصره 16 قانون بودجه، تسهیلات قرض الحسنه به منظور اشتغالزایی جامعه هدف نهادهای حمایتی اعتباراتی از سوی بانک مرکزی ابلاغ می شود.

وی تصریح نمود: امسال میزان اعتبارات مصوب برای اشتغالزایی مددجویان بهزیستی استان زنجان 168 میلیارد ریال بود که تا به امروز 79 میلیارد ریال توسط 12 بانک عامل تخصیص یافته است.

این مقام مسئول  افزود : تاکنون 308 پرونده به بانکهای عامل معرفی شده که 111 نفر  موفق به دریافت تسهیلات به مجموع 22 میلیارد و 880 میلیون ریال شدند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه تنها 29 درصد از اعتبارات ابلاغی سهم بهزیستی استان محقق شده گفت:  در راستای ایجاد فرصت­ های شغلی برای افراددارای معلولیت و ارایه تسهیلات اعتباری به واحدهای تولیدی، خدماتی، عمرانی، صنفی در ازای اشتغال آنها نیاز به صندوق حمایت از مددجویان است که سازمان بهزیستی کشور پیگیر آن بوده  و به محض ایجاد صندوق «حمایت از فرصتهای شغلی مددجویان» مشکلات بانکی و ضمانتی مددجویان برطرف میشود.

وی در ادامه با اشاره به حمایتهای بهزیستی در امر اشتغال مددجویان عنوان کرد: مددجویان غیر از دریافت تسهیلات بانکی با کارمزد 4 درصد ، کمکهای بلاعوض بهزیستی در طرح CBR( توانبخشی مبتی بر جامعه) در راستای اشتغالزایی از دیگر حمایتهای این سازمان است که در 7 ماهه گذشته 229 نفر از مددجویان از آن بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی اقدامات زیادی در راستای تثبیت اشتغال و ترغیب کارفرمایان انجام می دهد، افزود: کارفرمایانی که مددجویان بهزیستی استان را استخدام می کنند به مدت 5 سال از پرداخت سهم بیمه کارفرما معاف هستند و بهزیستی این حق بیمه را پرداخت می کند.

وی با اشاره به اینکه کارفرمایان زیادی از این طرح استقبال کرده اند، خاطر نشان کرد: علاوه بر معافیت کارفرما از پرداخت سهم بیمه مددجو، کارفرمایانی که  مددجویان بهزیستی استان رادرکارگاههای تولیدی وصنفی بکارگیرند وطبق قانون کارحقوق پرداخت نمایند بهزیستی با توجه به میزان و شدت معلولیت مددجو، 10 تا 50 درصد از دستمزد مددجو رابه کارفرمای مربوطه پرداخت می کند.

وی با اذعان به اینکه در راستای آموزش مهارت به مددجویان سازمان بهزیستی کشور تفاهم نامه ای با فنی و حرفه ای دارد که مهارتها را به صورت رایگان آموزش دهد، اظهار کرد: مددجویان چنانچه به حرفه و شغلی علاقه داشته باشند در صورتی که توانمندیهایشان توسط مددکاران و مشاوران مورد تایید قرار گیرد آموزشهای رایگان درسازمان آموزش فنی - حرفه ای استان و یا در آموزشگاههای خصوصی ارایه میشود که بهزیستی استان هزینه آموزشها را پرداخت می کند.به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان خدابنده این جشنواره با هدف ایجاد حس رقابت و نشاط ، استعدادیابی ورزشی از شرکت گنندگان برگزار شد .


کارشناس مسئول امور شبه خانواده بهزیستی استان زنجان با تاکید بر عمق و گستره آسیب مصرف مواد و عدم آشنایی نوجوانان با عواقب سومصرف موادمخدرگفت: بر اساس آسیب‌های ایجاد شده از مصرف مواد مخدر دوره آموزشی پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر، ویژه فرزندان پسر 14 تا 18 سال  دفتر امور شبه خانواده برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان بهناز بلوری در جلسه آموزشی پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر ویژه فرزندان شبه خانواده که در سالن کنفرانس بهزیستی شهرستان زنجان برگزار گردید ، افزود: این دوره با هدف کاهش زمینه‌های آسیب‌پذیری و آسیب‌خیزی رفتاری، اجتماعی و روانشناختی ، مصونیت جامعه هدف از ابتلا به آسیب‌ وابستگی به مواد مخدر ، افزایش سازگاری و کارآمدی نسبت به بحران‌های زندگی و ایجاد رفتارها و تمایلات سالم برگزار گردید .

وی با اشاره به اینکه در اوایل دوره نوجوانی بیشترین احتمال مواجهه  با مواد وجود دارد ، افزود : چالش‌هایی که نوجوان با آن مواجه می‌شود تنها به تغییرات فیزیولوژیک و شخصیتی وی محدود نمی شود و مسأله مصرف و سوءمصرف مواد در میان نوجوانان و جوانان به دلیل حساسیت این دوره از زندگی و نقش آن در زندگی آینده افراد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بلوری در ادامه افزود : دوره نوجوانی به علت هم زمانی با دوره بلوغ، تلاش نوجوان برای کسب هویت، پیدا کردن درک تازه ای از جهان و یافتن مسیر زندگی دوره حساسی از زندگی محسوب می شود و وقتی اعتیاد با یک دوره خاص از زندگی فرد مانند دوران نوجوانی هم زمان می شود، باید منتظر آسیب و لطمه اعتیاد به آینده نسلی باشیم که قرار است آینده ساز کشور باشد.

وی با تاکید بر اینکه خانواده یکی از بنیادی‌ترین عوامل مؤثر در مصرف یا عدم مصرف مواد مخدر در بین فرزندان  به شمار می‌رود، تصریح کرد : مشکلات تحصیلی ، فعالیت های اجتماعی ، دسترسی بیشتر به مواد مخدر ، و مشروبات الکلی و نیاز به پذیرفته شدن از طرف دوستان و همسالان ، نوجوان را به رفتارهایی مانند سیگار کشیدن یا سوء مصرف مواد دیگر سوق می دهد.

این مسئول با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از والدین اطلاعات چندانی درباره مواد محرک جدید و نحوه مصرف  و تاثیرات آن ندارند ، تا مدت ها از اعتیاد نوجوان خود بی خبر می مانند ، خاطر نشان کرد : خانواده در پیشگیری از بخش عمده ای از آسیب ها ازجمله اعتیاد و حمایت از نوجوان برای گذراندن این دوره بحرانی نقش عمده ای ایفا می کند.

گفتنی است در این دوره نوجوانان با عوارض و عواقب مصرف مواد و داروهای خواب آور و مواد محرک و توهم زا و نیز راههای تشخیص اعتیاد ( رفتاری و آزمایشگاهی ) آشنا شدند .


در راستای تکریم ارباب رجوع و تحقق اهداف دولت الکترونیک مدیر کل بهزیستی از طریق خط تلفنی 111 راس ساعت 10:15 الی 11:15  صبح روز دوشنبه مورخ 98/8/27 پاسخگوی تماس همشریان خواهد بود .

هیچ دانش آموزی نباید از تحصیل باز بماند

پنج شنبه, 23 آبان 1398 ساعت 11:48


مدیر بهزیستی شهرستان زنجان با بیا ن اینکه همواره باید به این اندیشید که هیچ دانش آموز مستعدی نباید به دلیل مشکلات مالی ازتحصیل و تلاش بازبماند ، افزود : ازتوزیع615 بسته لوازم التحریر دربین دانش آموزان تحت پوشش خبر داد .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان زنجان سید رزاق منافی با بیان اینکه درحال حاضر بیش از 1 هزار و 300 دانش آموز و نزدیک به 200 دانشجو تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان زنجان می باشند افزود : امسال نیزاداره بهزیستی شهرستان زنجان  طبق روال هرساله همزمان با شروع سال تحصیلی جدید به همت و نیکوکاری خیرین که در همه حال همراه و پشتیبان جامعه هدف بهزیستی می باشنداقدام به توزیع 615کیف مدرسه و لوازم التحریر ،  اهدایی قرارگاه ثامن مشهد به ارزش تقریبی بیش از 700 میلیون ریال دربین دانش آموزان تحت پوشش نمود .

،  وی در خصوص توزیع این اقلام به گروه هدف تصریح نمود : دانش‌آموزانی که به شکل مستقیم در مراکز بهزیستی ساکن هستند این اقلام بینشان توزیع می‌شود اما دانش‌آموزان تحت پوششی نیازمندی که با خانواده زندگی میکنند از طریق مراجعه به واحد مددکاری این اقلام بینشان توزیع می شود .

مدیر بهزیستی شهرستان زنجان ضمن تقدیر از همیاری خیرین افزود : در بحث دانش‌آموزی کمک هزینه جهت تهیه لوازم التحریر و پوشاک ابتدای سال تحصیلی پرداخت می شود که البته این مهم تا پایان سال تحصیلی پاسخگوی نیازهای آنها نیست، بنابراین این نهاد از بسته های اهدایی خیران نیک اندیش استقبال می‌کند .


مراسم جشن پارالمپیک و تقدیراز مقام آوران و مدال آوران جهانی و پیاده روی معلولین تحت پوشش بهزیستی استان زنجان برگزار شد  . مدیر بهزیستی شهرستان زنجان از آغاز طرح سنجش بینایی ویژه کودکان 6-3سال در54پایگاه سنجش بینایی دائمی و غیر دائمی در سطح شهرزنجان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان زنجان سید رزاق منافی افزود : این پایگاه ها شامل مهدهای کودک ، پیش دبستانی ها و مراکز بهداشت می باشند که در سال جاری این طرح در روستاها  به علت شرایط جوی از شهریور ماه آغاز و ودر210روستا اجرا گردید وتعداد 6 هزار کودک برای تشخیص تنبلی چشم معاینه گردیده و تعداد 342کودک برای معاینه های تشخیصی به اپتومتریست ارجاع گردیده اند .

وی در ادامه افزود : طرح پیشگیری از تنبلی چشم از اول آبان ماه در سطح شهرزنجان درحال اجرا است که والدین می توانند با در دست داشتن شناسنامه کودک به پایگاه های سنجش بینایی دائمی و غیر دائمی مراجعه نمایند . همچنین کلیه کودکان 3سال و بزرگتر که در سال های گذشته غربال گردیده اند باید مجددا مورد معاینه قرار گیرند .

مدیر بهزیستی شهرستان بیان کرد : درسال گذشته بیش از 20 هزار کودک در شهرستان زنجان معاینه گردیده و تعداد یک هزار و 39 کودک مشکوک شناسایی وبه مراکز تخصصی تر ارجاع گردیده اند وی بیان کرد که پیش بینی شده در سال جاری تا پایان طرح  نزدیک به 22 هزار کودک معاینه وغربال گردند


معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان با اشاره به نقش بهزیستی به عنوان مداخله گر در کودک آزاری گفت: بیش از 60 کودک  بی سرپرست و بدسرپرست در مراکز نگهداری کودکان  و نوجوان تحت نظارت بهزیستی نگهداری می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان سلمان حسینی در جلسه هم اندیشی در خصوص حمایت از کودکان و نوجوانان در معرض آسیب اجتماعی که باحضور کارشناسان اداره بهزیستی و دادگستری و مددکاران اجتماعی مراکز غیر دولتی برگزار شد ، افزود :  در مراکز تحت نظارت بهزیستی 60کودک و نوجوان بی سرپرست و بد سرپرست نگهداری شده و231 کودک نزد خانواده امدادبگیران نیز از حمایت‌های مادی و معنوی بهره‌ می‌برند .

وی افزود:97  نفر از فرزندان تحت سرپرستی در قالب بیمه عمر تحت پوشش بوده ونزدیک به 5میلیون ریال نیز به عنوان یارانه جهت نگهداری از فرزندان به مراکز و موسسات خیریه پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به برخی چالش‌ها در بحث حقوق کودک بیان کرد: به دلیل پیچیدگی های جوامع به خصوص در کشورهای توسعه نیافته با توجه به فضای فرهنگی جدید و به دلیل اینکه این جوامع در حال گذار از سنت به مدرنیته هستند، نگاه سنتی هنوز ارجحیت دارد و فرزندان به دلیل نگاه های جدید، روش های تربیتی گذشته را نمی پذیرند. به همین دلیل است که صاحب نظران معتقدند علاوه بر رفع خلأها و نواقص موجود در زمینه حقوق کودک باید از بعد فرهنگی نیز آسیب شناسی صورت گیرد.

وی با اشاره به کودک آزاری و خشونت های خانگی که توسط والدین صورت می گیرد ، افزود : کودک آزاری در قانون اساسی جرم محسوب
می شود و بهزیستی یکی از نهاد مداخله گر در زمینه کودک آزاری است و  سعی دارد با مداخلات روانی، اجتماعی در پیشگیری از وقوع آسیب های اجتماعی از جمله پدیده کودک آزاری پیشگیری نموده و در این راستا کارشناسان اورژانس اجتماعی بصورت سیار در سطح شهر فعال بوده و پس از دریافت هر گونه گزارش مبنی بر کودک آزاری با هماهنگی نیروی انتظامی مداخله نموده و طی مراحل قانونی کودک آسیب دیده را به بهزیستی تحویل می نمایند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی  تصریح نمود : اخیراً بحث‌های زیادی پیرامون سن ازدواج دختران مطرح بود که باعث شد ازدواج اطفال کانون توجه بسیاری از حقوقدانان و جامعه‌شناسان و بعضی از فقها قرار گیرد و بسیاری از این افراد با ازدواج دختران در سن کودکی مخالفت کردند. این موضوع از نمونه بحث‌هایی بود که مجموعه کشور با آن درگیر و موفقیت‌های خوبی نیز حاصل شد و خیلی از دستگاه‌های تصمیم‌ساز در پی اصلاح قوانین در این زمینه برآمدند

صفحه1 از166