Loading...

مطالب سایت

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت

طی حکمی از سوی محمد محمدی مدیر کل بهزیستی استان زنجان سیده مرضیه موسوی بعنوان مسئول امور بانوان و خانواده بهزیستی استان زنجان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان رباب موحد با اعلام این خبر گفت : در این حکم باتوجه به گستردگی حضور بانوان در عرصه هاي مختلف سازمان و از سوي دیگر مسئولیت سازمان در قبال زنان سرپرست خانوار و آسیب دیدگان اجتماعی و لزوم توجه به حفظ کیان خانواده به ارتقاء سطح فرهنگی ، اجتماعی بانوان و جامعه هدف تاکید شده است .
مسئول روابط عمومی بهزیستی استان زنجان افزود : در این میان توجه به دغدغه هاي فرهنگی ، گسترش ، عفاف و فرهنگ حجاب ، افزایش شاخص هاي توسعه انسانی ، مسئولیت پذیري ، کارآفرینی و اشتغال پایدار بانوان مورد تأکید می باشد ، لازم است با همکاري و هماهنگی هاي بین بخشی بویژه با مشاور محترم امور زنان و خانواده استانداري زنجان نسبت به اجرائی نمودن برنامه هاي مربوطه عنوان گردیده است .

وی گفت : پیش از این فاطمه معاصری عهده دار این سمت بود که طی مراسمی از زحمات وی قدردانی بعمل آمد.

 
 


 
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت : در هفته دولت  14 واحد مسکونی برای خانواده های دو معلول و سه معلول افتتاح می گردد  .
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی ضمن تبریک هفته دولت از افتتاح 14 واحد مسکونی در این هفته در سطح استان خبر داد و افزود : 8 واحد مسکونی مددجوئی خانوارهاي دومعلول شهرستان خدابنده  و یک واحد مسکن  خانواده دارای سه معلول ایجرودی و ۳ مسکن مددجویی شهرستان طارم  در این هفته افتتاح می شود
این مقام مسئول اظهارداشت :مسکن خریداری شده توسط خیرین شهرستان خدابنده  برای خانواده دارای سع معلول هم در این  هفته واگذار می شود
وی با اشاره به اغازواگذاري مسکن براي خانواده هاي داراي سه معلول و دو معلول از سال 93 و انجام  اقدامات مناسب جهت شناسایی واجدین شرایط  افزود : اعطاي مسکن جامعه هدف  با همکاری و  تعامل فی مابین بنیادمستضعفان، بنیادمسکن،اداره کل راه وشهرسازي،انجمن خیرین مسکن سازوبهزیستی محقق شده است . محمدی بااشاره به فعالیت 38 مرکز  و دفتر مشاوره و خدمات روان شناختی در سطح استان و 155 باب مهد کودک در زنجان یادآور شد : افتتاح مرکز مشاوره عمومی آلفا در شهرستان زنجان و سه باب مهدکودك در شهرستانهای  ابهر، خرمدره و خدابنده   از دیگر برنامه های قابل افتتاح در این هفته خواهد بود .
وی افزود : استقرار میز خدمت در نمایشگاه هفته دولت و ارائه خدمات به جامعه هدف ، افتتاح طرحهای اشتغال زایی روستایی و دیدار از منزل مددجویان ، ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به عموم مردم ، برگزاری جشن روز کارمند و تجلیل از کارمندان برتر شاخص های نظارتی ، آزادگان ، پزشکان شاغل در بهزیستی واطلاع رسانی عمومی از طریق صداوسیمای مرکز زنجان  را از دیگر برنامه های این هفته خواهد عنوان داشت
 


قدرت نهفته در رشته پزشکی، تبلور دمیدن قدرت خداوند در کالبد انسان، به دست انسانی دیگر است.
آنگاه که ذهن و اندیشه های پاک، تجربه و علم دست به کار شده و سلامت را بر دردمندان هدیه می‌کند، بی شک لبخند خداوند پهنه گیتی را دربرگرفته...

روز اول شهریورماه، به پاس بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا ستاره پرفروغ عرصه طب در ایران، روز پزشک نامگذاری شده اینجانب فرارسیدن این روز بر تمامی پزشکان دلسوز و تلاشگر بهزیستی تبریگ گفته واز کلیه پزشکان خیر که نیک اندیشانه و بزرگوارانه بابهزیستی همکاری نموده واز ارائه خدمت به جامعه هدف بهزیستی صادقانه و با مهربانی از هیچ کوششی دریغ نمی کنند سپاسگزارم امید است با استعانت از درگاه خداوند حکیم همواره موفق و سعادتمند باشید.
محمد محمدی
مدیرکل بهزیستی استان زنجانمدیر کل بهزیستی استان زنجان از ارائه خدمات به جامعه هدف بهزیستی و عموم مردم در نمایشگاه هفته دولت واقع در گاوازنگ خبرداد وگفت :در  4ماه اول سالجاری 14 هزار و 466 نفر به میزخدمت بهزیستی مراجعه نموده اند .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی افزود : یکی از راههای افزایش اثر بخشی سازمانی ،بهبود کیفیت خدمات و تامین نیازها و انتظارات جامعه هدف خدمت رسانی و پاسخ گویی شفاف ، صریح و به موقع به ارباب رجوع و جامعه هدف سازمان می باشد .

این مقام مسئول خاطر نشان کرد :  بیش از 50 درصد خدمات بهزیستی بصورت الکترونیک و از طریق سایت و سامانه ارمغان انجام می پذیرد ولی بل  توجه به اینکه  غالبا جامعه هدف بهزیستی  ،  قادر به استفاده از خدمات الکترونیک نبوده و از طرفی عده ای از متقاضیان دریافت خدمت از سازمان به دلیل معلولیت ( کم توانان ذهنی ، بیماران اعصاب و روان ، نابینایان ، ناشنوایان ) نمی توانند از خدمات به صورت الکترونیکی استفاده نمایند کلیه  خدمات  اعم  از الکترونیکی و غیر الکترونیکی به صورت جامع در میز خدمت نیز ارائه می گردد .

وی در خصوص نحوه درخواست خدمت از سازمان بهزیستی بصورت غیر حضوری و یا الکترونیکی نیز افزود : هر فرد که در سازمان بهزیستی دارای پرونده باشد می تواند با مراجعه به آدرس http://request.behzisti.net درخواست خود را ثبت نماید.  و کلیه مراحل نتیجه درخواست ، بصورت پیامک به شماره موبایل و نیز ارسال به ایمیل فرد اطلاع رسانی خواهد گردید و اگر فردی در سازمان بهزیستی دارای پرونده نباشد می تواند با مراجعه حضوری به یکی از ادارات بهزیستی شهر محل اقامت خود درخواست تشکیل پرونده بدهد.

گفتنی است ارائه خدمات در میز خدمت اداره بهزیستی مستقر در نمایشگاه از تاریخ 29 مردادماه تا 5 شهریور ماه ادامه خواهد داشت .مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت :  به کارفرمایان در ازای بکارگیری یک نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی 500 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه بانکی پرداخت می گردد .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی گفت : میزان تسهیلات خوداشتغالی که تا سال گذشته به هرمعلول متقاضی پرداخت می‌شد، حدود 200 میلیون ریال  بوده که این اعتبار درحال حاضربه500 میلیون ریال افزایش یافته است .

وی تعداد مددجویان کارجوی پشت نوبتی را 2 هزار و 500 نفر عنوان نمود و خاطرنشان کرد : اعتبار تسهیلات بانکی از محل بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال جاری 168 میلیارد ریال می باشد که بر اساس ضوابط به مددجویان متقاضی واجد شرایط پرداخت می گردد .

وی با اشاره به اینکه این وام به تمام اقشار جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی از جمله بانوان آسیب دیده، گروه های معلول جسمی و... تعلق می گیرد، افزود : افراد قبل از درخواست وام باید آماده سازی شغلی داشته باشند و حتما در دوره های آموزش کسب و کار سازمان فنی و حرفه ای شرکت کرده باشند.

این مقام مسئول تصریح نمود : کارفرمایانی که نسبت به بکارگیری جامعه هدف سازمان اقدام نموده و بر اساس قانون کار حقوق و مزایا پرداخت می نمایند حق بیمه سهم کارفرما 23 درصد به مدت 5 سال به کارفرما پرداخت می گردد .

وی عنوان نمود : در سال گذشته به منظور صیانت و پایداری اشتغال های ایجاد شده مبلغ 6 میلیارد و 400 میلیون ریال حق بیمه سهم کارفرمایی و خویش فرمایی معلولین و نیازمندان پرداخت گردیده است .

محمدی تعداد اشتغال یافتگان در 4 ماهه نخست سال جاری را 236 نفر اعلام کرد و افزود : نزدیک به 2 میلیارد و 500 میلیون ریال تحت عنوان حق بیمه سهم کارفرمایی و خویش فرمایی معلولین و نیازمندان پرداخت گردیده است .


مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت : بیشترین درصد ضایعات نخاعی در اثر حوادث و گاه بی احتیاطی ایجاد شده و غالبا" گریبانگیر جوانان است.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی افزود : صدمات ناشی از تصادف، عدم رعایت ایمنی در
کار، افتادن از بلندی، پرتاب شدن اجسام به ناحیه پشت، تیر و ترکش خوردن به ناحیه ستون فقرات و .... می تواند باعث ضایعه نخاعی شود.
وی ادامه داد : دومین عامل ایجاد معلولیت ضایعه نخاعی ناشی از بیماری مادرزادی ، بیماری عصبی نخاع یا فشار به نخاع می باشد اگر این موارد به موقع تشخیص و درمان نشوند، فرد دچار ضایعه نخاعی خواهد شد.
محمدی با اشاره به خدمات سازمان بهزیستی معلولین ضایعه نخاعی تصریح نمود : ۳۱۷ نفر معلول ضایعه تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند که تعداد 142 نفر ضایعه نخاعی کمری ، 115 نفر پشتی و 52 نفر ضایعه نخاعی گردنی از خدمات بهزیستی زنجان بهره مند می باشند.
وی با اشاره به هزینه های سنگین بهداشتی و درمان این افراد افزود : حق پرستاری معلولین ضایعه نخاعی برای 260 نفر از معلولین به صورت الکترونیکی در قالب کمک هزینه لوازم بهداشت و به صورت ماهیانه پرداخت می شود.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان یادآور شد : معلولان ضایعه نخاعی در سه سطح آسیب به گردن، آسیب به پشت و آسیب به کمر تقسیم‌بندی می‌شوند و هرکدام با توجه به شدت و درجه معلولیت علاوه بر سایر خدمات مددکاری ماهیانه از مبلغ 1 میلیون و 800 تا 2میلیون و 300 هزار ریال حق پرستاری دریافت می نمایند.مدیر کل بهزیستی استان زنجان از فعالیت 38 مرکز  و دفتر مشاوره و خدمات روان شناختی در سطح استان خبر داد و افزود : در 4 ماهه اول سال جاری بیش از 6هزار  خدمات مشاوره حضوری  در مراکز و دفاتر دولتی و غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی به متقاضیان دریافت خدمات مشاره ای و روان شناختی ارایه شده است .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی با اشاره به فعالیت 38 مرکز مشاوره در سطح استان افزود : در 4 ماهه اول سال جاری .قریب به4هزار  نفر به مراکز و دفاتر  مشاوره و خدمات روان شناختی دولتی و غیردولتی  مراجعه نمودند که عمده ترین  مشکل مراجعه کنندگان در خصوص مشکلات فردی و بین فردی ، تربیت کودک ، بلوغ و نوجوانی و .. ، مشاوره پیش از ازدواج است

وی افزود : در سال گذشته .نزدیک به 19 هزار و 855 خدمات مشاوره  و روان شناختی در  مراکز مشاوره ارایه گردید  که نشلن از  اشاعه فرهنگ مشاوره و بهره مندی مناسب از ظرفیت های تخصصی موجود در سطح استان  است که می تواند گام مهمی  درارتقاء سلامت روان آحاد جامعه باشد

وی افزود : سازمان بهزیستی به عنوان نهاد ستونی رفاه اجتماعی ، مشاوره را بهترین راهبرد پیشگیرانه از آسیب های اجتماعی می شناسد و با چنین دیدگاهی به راه اندازی و توسعه فعالیت های مشاوره ای همت گمارده است .

وی در خصوص شرایط تاسیس مراکز مشاوره عنوان نمود :  نظر به اینکه مطابق  بند 6 ماده 26 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال 1380مجلس شورای اسلامی و قانون احکام دایمی برنامه های توسعه کشور، تنها مرجع صدور پروانه فعالیت برای ایجاد مراکز خدمات مشاوره اجتماعی و روان شناختی اجتماعی  سازمان بهزیستی کشور است

محمدی افزایش دسترسی مردم به خدمات مشاوره ای و روان شناختی و نیز افزایش  بهره وری رااز ظرفیت های تخصصی و نیمه تخصصی موجود در جاهعه را از اهداف مراکز مشاوره برشمرد و تصریح کرد : این خدمات در سه سطح مراکز سلامت روان محلی، مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی عمومی و مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی تخصصی در حیطه های مشاوره کودک و نوجوان، کودکان با نیازهای ویژه، خانواده، تحصیلی و تربیتی، سلامت جنسی، سالمند، اختلالات و مسایل روانی و صنعتی و سازمانی ارائه میگردد

قابل ذکر است این مراکز توسط اشخاص حقیقی و یا حقوقی با کسب پروانه از سازمان بهزیستی ، مطابق با دستورالعمل ارسالی از سوی سازمان بهزیستی کشور در خصوص واجدین شرایط اخذ مجوز ، بعد از تایید صلاحیت علمی و حرفه ای آنها  تاسیس شده  و تحت نظارت بهزیستی  به ارایه خدمات روان شناختی و مشاوره ای ، آموزش در حوزه سلامت روان می پردازند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان از احداث 100 مسکن و تعمیر 211 واحد مددجویی خبر داد و  گفت : بررسی و پیگیری مشکلات مربوط به مسکن خسارت دیده از سیل و بارندگی سال جاری مددجویان ومسکن خانوارهای دارای حداقل 2 عضو معلول از اهداف بهزیستی است .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی گفت : در راستای انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان بهزیستی و سازمان بسیج سازندگی  در جهت کمک به احداث و تعمیر واحدهای مسکونی ویژه خانوارهای تحت پوشش 44 مسکن مددجویی تایید و از تسهیلات  قرض الحسنه  بهرمند شده اند.

وی با اشاره به اینکه 32 خانوار دیگر نیز جهت دریافت تسهیلات بانکی به بانکهای عامل معرفی شدند ، افزود : بیشترین سهمیه اختصاص یافته به شهرستان خدابنده با 52 سهمیه می باشد که این امر به دلیل خسارتهای شدید بارندگی در این شهرستان می باشد .

وی خاطرنشان کرد: برای ساخت  مسکن روستایی مبلغ 400 میلیون ریال تسهیلات بانکی با تایید بنیاد مسکن و 100 میلیون ریال کمک بلاعوض سازمان بهزیستی و 100 میلیون ریال کمک بلاعوض هم از طرف بنیاد مسکن پرداخت و برای تعمیرات 50 میلیون ریال کمک بلاعوض دولت وبنیاد مسکن و 150 میلیون ریال وام کم بهره توسط بنیاد مسکن پرداخت می‌شود.

محمدی تصریح نمود : کمیته ای در سطح استان با حضور مسئولین بهزیستی و مسئول بسیج سازندگی استان به صورت دوره ای تشکیل و ضمن بررسی گزارش پیشرفت فیزیکی عملیات احداث واحدهای مسکونی در شهرستانها ، نسبت به رفع مشکلات احتمالی و برنامه ریزی جهت انجام هماهنگی های استانی مبادرت می نمایند .

وی در مورد مناسب سازی واحدهای مسکونی در حال ساخت برای مددجویان معلول سیل زده نیز گفت: پروژه های مناسب سازی واحدهای مسکونی نیز بر اساس شرایط و ضوابطی که از سوی بهزیستی اعلام شده با کمک گروه های جهادی اجرایی می شود. تا مناسب سازی در این واحدهای مسکونی نیز مورد توجه قرار گیرد .


مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت : همزمان با فرا رسیدن دهه ولایت عید قربان تا عید غدیرخم، بهزیستی استان زنجان باتاسی از سیره اهل بیت(ع) و در راستای ترویج فرهنگ احسان ، انفاق و نیکوکاری در 10 پایگاه جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی ( نذورات ، گوشت قربانی و .. ) آماده جمع آوری کمکهای همشهریان خیر می باشد .

 به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی از آمادگی این سازمان برای جمع‌آوری و توزیع نذورات مردمی در روز عید سعید قربان خبر داد و گفت: در سال گذشته بیش از 160 میلیون تومان در قالب گوشت قربانی و کمکهای نقدی و غیر نقدی  بین نیازمندان مناطق مختلف استان توزیع شد.

وی تصریح نمود: 8 پایگاه در مراکز بهزیستی  شهرستانهای تابعه و 2 پایگاه نیز در مرکز استان که 1 پایگاه در ستاد بهزیستی و 1 پایگاه دیگر د رمرکز شیرخوارگاه شهیدثمین تاب بهزیستی برپا می گردد .

این مقام مسئول بااشاره به اختصاص شماره کارت مجازی 5029081010321806  نزد بانک توسعه تعاون جهت پرداخت کمک های نقدی مردم نوع دوست زنجانی خاطرنشان کرد : جلب و جذب مشارکت های مردمی در رفع مشکلات مددجویان و معلولین نقش بسزایی داشته و کلیه نذورات نقدی و غیر نقدی اهدایی از سوی خیرین بین نیازمندان ،سالمندان ،ایتام و دیگر مددجویان در اسرع وقت توزیع خواهد گردید.

صفحه1 از158