Loading...

352 مرکز اورژانس اجتماعی در سطح کشور فعال است

352 مرکز اورژانس اجتماعی در سطح کشور فعال استمدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی و رئیس مرکز اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر می‌توانند اورژانس اجتماعی داشته باشند، افزود: 352 مرکز اورژانس اجتماعی در سطح کشور فعال است

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ،رضا جعفری در آغاز دوره آموزشی حمایت طلبی و روش های آن درکار با اسیب دیدگان اجتماعی  در زنجان  با اشاره به نقش حمایت طلبی  گفت :جریان اجتماعی ،بسیج گروه های اجتماعی ،ظرفیت سازی ،شبکه سازی و اصلاح نظام حقوقی از مهمترین فعالیت های است که می توان جهت حمایت از اسیب دیدگان اجتماعی انجام داد

وی تصریح کرد : فعالیت مرکز اورژانس اجتماعی یکی از سیاست‌های اصولی و  یکی از راهبردهای بنیادی در جهت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است که راه‌اندازی آن به عهده سازمان بهزیستی گذاشته شده است.
مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی و رئیس مرکز اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، اورژانس اجتماعی را گسترده‌ترین شبکه حمایت و سلامت در کل کشور عنوان کرد و گفت:  بیش از 95 درصد مراکز اورژانس اجتماعی سراسر کشور توسعه یافته است  .

وی با اشاره به موضوعات مداخله‌ای اورژانس اجتماعی شامل کودک آزاری، همسر آزاری، سالمند آزاری، والد آزاری، معلول آزاری ، خودکشی، فرار از منزل، دختران و پسران در معرض آسیب و گروه مبتلا به اختلالات جنسیتی و تنش‌های خانوادگی تصریح کرد : بیشترین آسیب های گزارش شده در سال 97در حیطه خشونت های خانگی ، کودک آزاری ، همسرآزاری ، سالمند آزاری و معلول آزاری می باشد .

جعفری با بیان اینکه مسئولان سلامت اجتماعی باید تحلیل گر باشند تا با مداخله به هنگام به رفع معضلات جامعه کمک کنند تاکید نمود : بهزیستی در تلاش است تا مداخلات خود را از مرکز محوری به جامعه محوری تغییر داده و از نظام خدمات اجتماعی پویا استفاده کند.

این مقام مسئول با اشاره با راه اندازی 238 پایگاه خدمات اجتماعی در حاشیه شهرها افزود :  همت جمعی درکنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی بسیار موثر است .

مدیرکل دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: در راستای ارتقاء کیفیت خدمات به جامعه هدف ، یکی از برنامه‌هایی که در سال ۹۸ به دنبال پیگیری آن هستیم راه‌اندازی سامانه پیامکی اورژانس اجتماعی کشور است که در جهت نظارت برعملکرد مراکز اورژانس اجتماعی و رسیدگی به شکایات تماس گیرندگان خواهد بود .
وی خاطر نشان کرد : بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و در صورت تخصیص اعتبارات تکمیلی پیش بینی می شود تا پایان سال 98 در 10 شهرستان دیگر مرکز اورژانس اجتماعی راه اندازی گردد .