Loading...

نزدیک به ۷۰۰کودک بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی هستند

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت
  • خبر
  • نزدیک به ۷۰۰کودک بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی هستند

نزدیک به ۷۰۰کودک بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی هستند

 مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه یکی از رویکردهای بهزیستی حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست است گفت: در حال حاضر نزدیک به ۷۰۰ کودک بی سرپرست و بد سرپرست  در قالب امدادبگیر,طرح حامی و ساکن در مراکزتحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند.


به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، محمد محمدی در بازدید مدیر عامل بانک ملت ایران از مرکز شیرخوارگاه شهید بقاء ثمین تاب بهزیستی گفت : کودکان نگهداری شده در مراکز تحت پوشش به صورت بی سرپرست و بد سرپرست و برخی نیز مجهول الهویه هستند، که قابل واگذاری نبوده و به دستور قاضی به این مراکز سپرده می شوند.

وی افزود : مراکز نگهداری از کودکان بد سرپرست و بی سرپرست با مشارکت بخش خصوصی و با پرداخت یارانه بهزیستی اداره می شوند.

این مقام مسئول با اشاره به حمایت خیرین و حامیان از 350 کودک  خاطر نشان کرد: کودکانی که نیاز به یاری خیرین دارند و در خانواده زندگی می کنند ، با استفاده از طرح حامی به خیری معرفی و شماره حسابی برای آنها ایجاد می شود که کمک های خیران به آن واریز می شود و با توجه به این طرح معاونت مشارکت های مردمی مشخصات تمامی کودکان و شماره حسابی به اسم کودک ایجاد کرده و در اختیار فرد حامی قرار می دهد که ماهانه و یا سالانه مبلغی به حساب آنها واریز شود.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان تصریح نمود: کودکانی که در نزد بستگان نسبی یا سببی خود زندگی می کنند و هیچ حامی مالی و رفاهی ندارند بصورت امداد بگیر از طرف  بهزیستی پذیرش شده و ماهیانه مبلغ 3 میلیون و 700 هزار ریال بعنوان کمک هزینه امداد بگیر به حساب آنان واریز میگردد.

محمدی یادآور شد:: تعداد خانواده های متقاضی فرزند خواندگی زیاد است و این نهاد حمایتی با تشکیل کمیته شبه خانواده و با اولویت در این زمینه سعی دارد کودک را به اصلح ترین خانواده واگذار نماید.

وی با اشاره به حضور 60 کودک در مراکز بهزستی  گفت: این نهاد حمایتی دارای 4 خانه کودک و نوجوان غیر دولتی دختران و پسران به تفکیک سنی 7 تا 12 سال و 13 تا 18 سال است و همچنین یک مرکز دولتی شیرخوارگاه با رنج سنی 0 تا 6 سال می باشد.

وی افزود: طی شش ماهه نخست سال 47 خیر با پرداخت 160 میلیون ریال 58  کودک را تحت حمایت قرار داده اند.

وی گفت: کودکان آینده سازان اجتماع هستند و بهزیستی با انتخاب خانواده های جایگزین دارای صلاحیت تلاش می کند این فرایند را تسهیل ببخشد وبه همین دلیل در واگذاری کودکان به خانواده های متقاضی با دقت و حساسیت بسیاری عمل می کند