Loading...

بیش از 5 هزار معلول خدابنده ای تحت پوشش بهزیستی شهرستان خدابنده هستند

بیش از 5 هزار معلول خدابنده ای تحت پوشش بهزیستی شهرستان خدابنده هستند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خدابنده با بیان اینکه بیش از 5 هزار معلول خدابنده ای تحت پوشش بهزیستی شهرستان خدابنده هستند گفت: از این تعداد 2 هزار و 845 نفر مستمری بگیر  و مابقی از سایر خدمات و امکانات این نهاد حمایتی بهره مند می گردند.


به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان خدابنده ، عصمت نصیری قیداری در جلسه شورای مشارکتهای مردمی و مناسب سازی افزود: عمده فعالیت  این نهاد حمایتی پیشگیری از معلولیتهاست چراکه هزینه های یک فرد معلول حداقل به 4 برابرسایر افراد می رسد.

وی اجرای طرح مناسب سازی معابر را رضایت بخش اما ناکافی بیان نمود و اظهار نمود: با اصلاح معابر عمومی و ناوگان حمل و نقل، علاوه بر معلولین،سالمندان و افرادی که داری محدودیت حرکتی هستند می توانند بدون کمک دیگران در جامعه تردد نمایند.

این مقام مسئول رفع مشکل مددجویان و معلولین را نیاز به حمایت همه دستگاهها عنوان نمود و خاطر نشان کرد:قانون جامع حمایت از حقوق معلولان بطور دقیق وظایف هر سازمان  و ارگان را دربحث معلولین و سالمندان مشخص نموده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خدابنده نظارت بهزیستی بر پروژه های عمومی قبل از احداث را از راهکارهای مهم مناسب سازی بیان نموده و تصریح نمود:  عموم مردم می توانند در خصوص شکایات و درخواست های مربوط به بحث مناسب سازی معابر را  به سامانه پیامکی 3000012322 ارسال نمایند.

وی با بیان اینکه همکاری خوبی با مسئولین شهرستان در همه زمینه ها خصوصا مناسب سازی داریم یادآور شد:تردد آسان معلولین و سالمندان حق طبیعی آنهاست که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

 وی گفت: مناسب سازی مبلمان شهری و تسهیل دسترسی به منابع و امکانات جامعه در افزایش بهره وری این قشر از جامعه بسیار موثر است.