Loading...

فعالیت47 تیم اجتماع محوردر سطح شهر زنجان

فعالیت47 تیم اجتماع محوردر سطح شهر زنجان

مدیر بهزیستی شهرستان زنجان با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت های مردمی برای آموزش در محلات گفت: 47 تیم اجتماع محور تحت نظارت بهزیستی شهرستان زنجان فعالیت می کنند


به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان زنجان رزاق منافی افزود : با توجه به اینکه خطر اعتیاد در کمین همه است، همه افراد و آحاد جامعه باید نسبت به آگاه سازی خانواده و فرزندان خود اقدام کنند.

وی بااشاره به اینکه این نهاد حمایتی با تقویت و توسعه تیم های اجتماع محور سعی در پیشگیری از آسیب ها و افزایش سطح آگاهی عموم جامعه دارد خاطر نشان کرد: اعتیاد بلای خانمان‌ سوزی است که مبارزه با آن نیازمند مشارکت همه جانبه مردم و مسئولان در کنار آموزش و فرهنگ سازی می باشد.

وی با اشاره به اینکه نقش برنامه های اجتماع محور و افراد تاثیر گذار در ارتقا کیفیت زندگی تاثیر بسزایی داشته تصریح نمود: 12 تیم روستایی ، 24 تیم شهری ، 6 تیم محیط ، 1 تیم پیش دبستانی ، 1 محیط دانشگاهی و 3 مهد کودک در محلات آسیب خیز شهر زنجان تشکیل شده و در حال فعالیت می باشند.

منافی طرح اجتماع‌محور را توانمندسازی عموم مردم با فراهم کردن زمینه مشارکت آنها معرفی کرد و ادامه داد: مردم با شرکت در کلاس‌ها و برنامه‌های آموزشی به آگاهی لازم در خطرات و مضرات مورد اعتیاد می‌رسند.

وی افزود: شیوه اجتماع محوررویکردی است در پیشگیری که در آن به نقش عوامل محیطی و اجتماعی در کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی مردم توجه می شود و برنامه‌های اجتماع محور در سه حوزه شامل محیط‌های کاری، محیط‌های آموزشی و محلات شهری و روستایی اجرا می‌شود.

مدیر اداره بهزیستی شهرستان زنجان با اشاره به اینکه اجتماع محور به شرایطی گفته میشود که مردم یک اجتماع در تعیین شرایط زندگی خود و اقدام هایی که برای بهبود آن انجام میشود ، حضور واقعی و پذیرفته داشته باشند یادآور شد: . بر این اساس مردم یک اجتماع ( محله ) به خود متکی هستند و این مردم میتوانند درباره محل زندگی خود تصمیم بگیرند و برگزینند که چه کاری باید بکنند و چه کاری برایشان دارای اهمیت و اولویت است و برای بهتر شدن ارتقاء سلامت تلاش کرده و از حمایتهای سایر نهادها و سازمانها و یا افراد خیر و ...جهت بهبود شرایط محله استفاده نمایند .

وی ادامه داد: موسسات و پایگاههای فعال در حوزه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ابتدا در محلات ( آسیب خیز ) با استفاده از تسهیلگران مجرب و توانا به آغازگر فرایند اجتماع محور کمک میکند تا وارد اجتماع شده و به مردم در تعیین مشکلات و طراحی برنامه هایی برای حل مسایل و ارتقاء سلامت در جامعه محلی ، کمک کند.

وی گفت: اجرای این مهم از مهر ماه سالجاری در شهرستان زنجان آغاز گردیده که توسط تسهیلگرانی که دوره ها و آموزشهای مربوطه را دیده اند ، در محلات بیسیم ،‌ کوی وحدت ،‌ پونک شهرک شهدا آموزش داده می شود .

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 26 آذر 1397 ساعت 12:03