Loading...

افزایش سطح اگاهی عموم جامعه در پیشگیری از تولد کودک معلول موثر است

افزایش سطح اگاهی عموم جامعه در پیشگیری از تولد کودک معلول موثر است

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خدابنده گفت: افزایش سطح اطلاعات و آگاهی عموم جامعه نقش موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و تولد کودک را به همراه دارد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان خدابنده ، عصمت نصیری قیداری با بیان اینکه آموزش و آگاه سازی کمک شایانی در کاهش شیوع معلولیت می کند،افزود:تامین سلامت هر فرد بر عهده خود است که این امر تنها از طریق آگاه سازی حاصل خواهد شد.

وی به اجرای برنامه آگاهسازی پیشگیری از معلولیتها توسط بهزیستی این شهرستان با مشارکت اداره آموزش و پرورش ،اشاره نمود و یادآور شد: در این طرح آموزشهای اولیه یپشگیری از معلولیت برای 30 نفر از معلمان رشته زیست شناسی و بهداشت تدریس شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه بهزیستی با هدف کنترل و کاهش معلولیت در جامعه وظایف متعدد وسنگین را بر عهده دارد خاطر نشان نمود: در شش ماهه نخست سال اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 200 میلیون ریال در زمینه هایی چون آگاه سازی،معرفی به پزشک ،آزمایشات ژنتیک و درمان توسط بهزیستی این شهرستان صورت پذیرفته است.

نصیری قیداری همچنین از وجود 5 مرکز فعال تحت نظارت بهزیستی با هدف پیشگیری و آگاه سازی در سطح شهرستان خبر داد و تصریح نمود:با شناسایی و اقدام بموقع از ازدواج های فامیلی می توان از تولد کودک معلول جلوگیری نمود.

وی با بیان اینکه مشکل ژنتیکی قابل درمان نبوده اما قابل پیشگیری است،افزود : آموزش و آگاهسازی و پیشگیری از معلولیت ها در طول سالتحصیلی برای دانش آموزان پایه دهم و یازدهم در سراسر شهرستان نیز اجرا خواهد شد.