Loading...

توجه به تغذیه کودکان روستایی با اجرای طرح یک وعده غذای گرم

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت
  • خبر
  • توجه به تغذیه کودکان روستایی با اجرای طرح یک وعده غذای گرم

توجه به تغذیه کودکان روستایی با اجرای طرح یک وعده غذای گرم

بهزیستی استان زنجان با اجرای طرح یک وعده غذایی گرم در65 روستا مهد، توجه ویژه به تغذیه و بهبود وضع غذایی کودکان 3 تا 6 سال دارد


به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، محمد محمدی گفت: تغذیه سالم و غذای سالم ومغذی در ارتقاء سلامت و بهبود رشد همه جانبه کودکان تاثیر بسزایی دارد که شرط لازم جهت دستیابی به توانمندی های ذهنی و جسمی کودکان است

وی با بیان اینکه در راستای تغذیه و بهبود وضع غذایی کودکان اجرای یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک حاشیه شهر و روستا مهدها بهزیستی زنجان از اول مهرماه به اجرا در می آید اظهار نمود: تا پایان سال تحصیلی یک وعده غذایی گرم بصورت رایگان بین این کودکان توزیع خواهد شد .

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: بهزیستی زنجان در راستای تحقق رویکرد فقر زدایی و توانمند سازی جامعه هدف ، ارتقاء شاخص های رشد و تکامل کودکان در ابعاد مختلف را مد نظر قرار داده و همچنین جلب نظر خانواده های روستایی و حواشی شهرها نسبت به برخورداری از برنامه های رشد محور مهدها را در برنامه های بهبود غذایی کودکان را از اهم وظایف اصلی خود می داند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان هدف این طرح را بهبود وضع تغذیه کودکان، ترویج الگوی فرهنگ مناسب تغذیه در بین خانواده ها و تعادل در رشد ذهنی، جسمی و اجتماعی کودکان زیر شش سال عنوا ن نمود و افزود : وعده غذایی تعریف شده جهت اجرای این طرح توسط کارشناسان تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهیه و تدوین و به کلیه مهدهای کودک مجری ابلاغ می گردد.

وی با اشاره به اینکه تعداد 1 هزار و 715 کودک از یک وعده غذای گرم در روستا مهد ها و مهد های کودک حاشیه شهر برخوردار می شوند یادآور شد: از این تعداد 11 روستا مهد در شهرستان زنجان ،27 روستا مهد در خدابنده ، 3 مهد در ایجرود ، 4 مهد در خرمدره ، 4 مهد در ابهر و 13 مهد در طارم و 2 مهد کودک در ماهنشان است.

وی تصریح نمود: این طرح به مدت 120روز کاری اجرا می شود و کودکان علاوه بر دریافت غذای گرم مفید، آموزش های مربوطه در این بخش از قبیل مهارت های زندگی را نیز فرا می گیرند که در بزرگسالی نقش تعیین کننده ای دارد.

محمدی با ضروری دانستن کمک به بهبود تغذیه و آموزش کودکان زیر 6 سال نیازمند در مناطق محروم و روستایی گفت: ارتقاء آگاهی، نگرش، بینش و عملکرد تغذیه ای مراقبین در جامعه از عوامل اصلی تامین کننده مراقبت تغذیه ای است.

وی افزود: این طرح بطور همزمان در شهرستانهای طارم، خرمدره ، خدابنده ،ابهر ، ایجرود و زنجان و ماهنشان به اجرا درمی آید..