Loading...

بهزیستی استان زنجان از ورزشکاران قهرمان معلول تقدیر می کند

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت
  • خبر
  • بهزیستی استان زنجان از ورزشکاران قهرمان معلول تقدیر می کند

بهزیستی استان زنجان از ورزشکاران قهرمان معلول تقدیر می کند

مدیر کل بهزیستی استان زنجان خبر از اعطا جوایز ویژه به قهرمانان ورزشکار معلول بهزیستی استان زنجان در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا 2018 داد و گفت: معلولینی که مدال طلا کسب کرده اند مبلغ 50 میلیون ریال ، مدال نقره 30 میلیون ریال ، مدال برنز 20 میلیون ریال و به بقیه شرکت کنندگان مبلغ 10 میلیون ریال پرداخت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، محمد محمدی در مراسم گرامیداشت روز پارالمپیک و تقدیر از قهرمانان مسابقات پاراآسیایی جاکارتا عنوان نمود: یکی از سیاست های بهزیستی توانمند سازی معلولین است ومعلولین همانند مردم عادی جامعه محسوب می شوند که دسترسی به امکانات ورزشی و فراهم نمودن شرایط رشد و ارتقا استعدادهای ورزشی انها از اهداف توانمندسازی محسوب می شود.
وی اظهار نمود: حضور افراد معلول در مکان‌های ورزشی می‌تواند تاثیر بسزایی در ارتقا روحیه اجتماعی وبهره گیری آنها از فرصت های برابر با جامعه باشد .
این مقام مسئول ضمن گرامیداشت هفته پارالمپیک خاطر نشان کرد : در حال حاضر 700 ورزشکار معلول در رشته های والیبال ، بسکتبال با ویلچر ، شنا ؛ پرتاپ دیسک ، کشتی و شنا در سطح استان زنجان فعالیت می کنند
مدیر کل بهزیستی استان زنجان با تأکید بر حضور پررنگ ورزشکاران معلول در عرصه‌های ملی و بین‌المللی ، تصریح کرد: دراین راستا بهزیستی استان زنجان همیشه درکنارورزشکاران وقهرمانان رشته های ورزشی بوده و آنان را مورد حمایت خود قرار می دهد.
محمدی یادآور شد: حوزه معاونت توانبخشی بهزیستی استان با تشکیل پرونده خدمات متعددی نظیرمساعدت درزمینه هزینه ایاب وذهاب،هزینه های تشویقی برای قهرمانان،تقدیرازمعلولین و ورزشکاران درمناسبتها ، کمک به تامین ملزومات ورزشی ،خدمات مددکاری ونیزمساعدت مالی به انجمن های مرتبط بامعلولان ورزشکار ارائه می دهد.
مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه امسال 20 نفر از ورزشکاران معلول به اردوهای تیم ملی رفته و 8 نفر به مسابقات برون مرزی راه پیدا نمودند ادامه داد: در مجموع ورزشکاران معلول 8 مدال اعم از طلا ، نقره و برنز را در مسابقات جاکارتا از آن خود کردند.
وی گفت : تمامی ورزشکاران معلول از جمله نابینایان ،ناشنوایان وکم توانان جسمی حرکتی در اغلب رشته های ورزشی پرچم دار بوده واغلب رتبه های برتررا کسب می نمایند.
وی افزود: این قشر از جامعه علی‌رغم محدودیت‌ها و مشکلات های پیش روی خود بارها توانسته‌اند در میادین جهانی و بین‌المللی خوش بدرخشند.
گفتنی است : مراسم روز جهانی پارالمپیک و تجلیل از قهرمانان معلول در مسابقات جاکارتا با حضور مدیر کل بهزیستی استان زنجان ، مدیر کل ورزش و جوانان ، مدیر کل آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین استانی در سالن هیئت ورزشی جانبازان و معلولین استان زنجان برگزار شد و ورزشکاران معلول در رشته های مختلف ورزشی به اجرای نمایش پرداختند .