Loading...

برداشت انگور توسط زنان سرپرست خانوار ابهری آغاز شد

برداشت انگور توسط زنان سرپرست خانوار ابهری آغاز شد

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ابهر گفت: برای چهارمین سال متوالی برداشت انگور توسط گروه همیار شرکت تعاونی شهدابهر رود متعلق به زنان سرپرست خانوار آغاز شد.
 
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ابهر ،شهرام رجبی افزود :شرکت شهد شفا بخش ابهر رود متشکل از 7 نفر از زنان سرپرست خانوار و با هدف ایجاد اشتغال و توانمندسازی در حال فعالیت است.
 
وی ، بهزیستی رابعنوان نهاد حمایت کننده در راستای توانمند سازی و خودکفایی زنان سرپرست خانوار معرفی نمود و اظهار نمود : اولویت بهزیستی در بحث زنان سرپرست خانواده ایجاد اشتغال و توانمند سازی این قشر از جامعه بوده تا با حمایت های صورت گرفته بتوانند به خودکفایی رسیده و هزینه های زندگی خویش را تامین نمایند.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه  درآمد حاصله از فروش محصولات برداشت شده عاید زنان سرپرست خانواده خواهد شد  خاطر نشان کرد : محصولات شرکت مذکور بصورت فرآوری شده (انگور – کشمش – شیره انگور و...) روانه بازار خواهد گردید.
 
رجبی یادآور شد : در حال حاضر ۵۶۹ زن سرپرست خانوار تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان ابهر هستند که از خدمات وتسهیلات بهزیستی استفاده می کنند
 
وی افزود : بهزیستی شهرستان ابهر دارای 3 گروه همیار زنان سرپرست خانوار است که در زمینه نقل پزی، تولید عرق بیدمشک ، برداشت انگور ، بسته بندی سبزیجات و... فعالیت می نمایند.
 
وی گفت: این شرکت تعاونی نیز در فروردین ماه سالجاری اقدام به تولید عرقیجات بید مشک نموده است و استفاده از ان در پخت نقل جهت فروش در بازار از مراحلی است که پس از برداشت محصول صورت می پذیرد.
 
گفتنی است : گروههای همیار با هدف ایجاد اشتغال و خود کفایی زنان سرپرست خانوار شکل می گیرد واز ا هداف بهزیستی حفظ کرامت والای انسانی و استقلال مادی و بازتوانی این گروه از جامعه هدف خود است.
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 مهر 1397 ساعت 18:08