Loading...

90 سالمند زن در مرکز نرگس هیدج نگهداری می شوند

90 سالمند زن در مرکز نرگس هیدج نگهداری می شوند

مدیر کل بهزیستی استان زنجان از حضور 162 سالمند در مراکز نگهداری شبانه روزی سالمندان بهزیستی استان زنجان خبر داد و گفت: در حال حاضر 90 سالمند زن در مرکز سالمندان هیدج نگهداری می شوند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ،محمد محمدی در مراسم گرامیداشت روز جهانی سالمندان با اشاره به اینکه تعداد 104 هزار سالمند در سطح استان زنجان زندگی می کنند افزود: سالمندان فرزندان گذشته، جوانان دیروز و كهنسالان امروز ما هستند و باید این مسئله مدنظرمان باشد كه چنین روزی در انتظار همه ما می باشد.
اين مقام مسئول تكريم و حفظ منزلت سالمندان و نگهداري آنها در كنار خانواده را جزو نيازهاي سالمندان عنوان نمود و تصريح كرد : ايجاد رابطه صميمي و درك سالمندان و ناديده گرفتن خطاهاي آنها و توجه به نيازهاي  درمانی سالمندان از نيازهاي اصلي اين قشر است.
محمدی با بیان اینکه مبلغ 5 میلیون 830هزار ریال به ازا هر سالمند به مراکز شبانه توانبخشی توسط بهزیستی به صورت یارانه ای پرداخت می گردد افزود: در حال حاضر و به لحاظ ظرفیت اسمی 72 نفر از سالمندان زن هیدج از خدمات یارانه ای بهزیستی بهره مند می گردند.
مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه ایجاد محیط‌های دوست‌دار سالمند و توانمندسازی سالمندان از جمله مهم‌ترین رویکردهای بهزیستی برای سالمندان است، یادآور شد: باید شرایطی فراهم شود که این افراد در جامعه حضوری پر رنگ و فعال داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد: درحال حاضر 2000 نفر سالمند معلول  تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند که ازاین تعداد 60 نفر از خدمات ویزیت در منزل ، 42 نفر مراقبین  غیر رسمی  و 200 نفر طرح توانمند سازی سالمندان ازخدمات بهزیستی بهره مند می گردند.
وی با  بیان اینکه در آموزه‌های دینی اسلام نیز تکریم سالمندان بارها مورد توجه قرار گرفته است، اعلام کرد: باید جایگاه حقیقی این افراد در جامعه مشخص شود
وی با اشاره به اینکه هتل آپارتمان سالمندان هیدج در سال 93 کلنگ زنی شد افزود : این پروژه دارای 24 سوئیت و هر سوئیت با ظرفیت چهار نفر با مساحت 12 هزار متر مربع در سه طبقه با زیربنای یک‌هزار و 800 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 34 میلیارد ریال سال گذشته با حضورمعاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور ، دکتر محسنی بندپی افتتاح گردید.