Loading...

راهبرد بهزیستی زنجان ارائه خدمات مطلوب به افراد تحت پوشش است

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت
  • خبر
  • راهبرد بهزیستی زنجان ارائه خدمات مطلوب به افراد تحت پوشش است

راهبرد بهزیستی زنجان ارائه خدمات مطلوب به افراد تحت پوشش است

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه بیش از ۱۵۶ هزار نفر تحت پوشش خدمات بهزیستی استان زنجان هستند، گفت: از این تعداد ۷ هزار نفر مستمری بگیر بوده و راهبرد این اداره کل ارایه خدمات مطلوب به افراد تحت پوشش است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، محمد محمدی  در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه تلاش شده در بخش های مختلف همچون ارائه خدمات به معلولین، زنان سرپرست خانوار و پیشگیری ازآسیب های اجتماعی کارکردهای اثرگذاری در استان محقق شود، اظهار کرد: در راستای ارائه خدمات طی هفته بهزیستی ۲۵ واحد مسکونی در  راستای ۲ هزار و ۲۶۰ واحد مسکن مهر به افراد تحت پوشش ارائه می شود و همچنین 176 واحد مسکونی نیز برای خانواده های معلول با پیشرفت ۷۰ تا ۸۰ درصدی در حال اتمام است.

وی به برنامه های مهم در هفته بهزیستی اشاره کرد و افزود: این هفته با شعار بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه به زیستن نامگذاری شده و طی آن افتتاح هشت خیریه، افتتاح نمایشگاه توانمند سازی جامعه هدف و مراکز طرف کار بهزیستی و نشست  با مسوولان استانی با معلولان پیش بینی شده است.

این مقام مسوول به قانون جامع حقوق معلولان اشاره کرد و یادآورشد: این قانون ضمانت اجرایی نداشت که در قانون جدید ابلاغی ضمانت اجرایی لحاظ گردیده و زمینه های توسعه ای مهم نیز تدوین شده است.

وی تعریف برخی مجازات برای عدم رعایت حقوق معلولان در قانون جدید را یادآور شد و گفت: معافیت های مالیاتی برای احداث مراکز توانبخشی، معاف بودن فرزند ذکور خانواده های دارای معلولیت شدید و موارد مشابه دیگر در این قانون پیش بینی شده است.