Loading...

فعالیت 2 موسسه پیشگیری از اعتیاد توسط معتادین بهبود یافته در شهرستان ایجرود

فعالیت 2 موسسه پیشگیری از اعتیاد توسط معتادین بهبود یافته در شهرستان ایجرود

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ایجرود با بیان اینکه سه موسسه فعال در حوزه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی واعتیاد در شهرستان ایجرود فعال است گفت: از این تعداد 2 موسسه توسط معتادین بهبودیافته در شهرستان ایجرود تاسیس شده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان ایجرود، زین العابدین مهدیون درسومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ایجرود گفت: معتادین بهبودیافته از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند ،در صورت عدم اعتماد و پذیرش معتادین از سوی جامعه، امکان لغزش و بازگشت مجدد آنان به مصرف مواد مخدر به شدت افزایش خواهدیافت.

وی  افزود: آماده سازی شغلی ،آموزش مهارتهای زندگی و مراقبت های بعد از خروج از مراکز درمانی و ترک اعتیاد و ایجاد اشتغال پایدار از عوامل تاثیر گذار در برگشت معتادین به زندگی سالم می باشد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد:  این نهاد حمایتی در راستای آماده سازی شغلی معتادین بهبودیافته علاوه بر آموزش  مهارتهای فنی و حرفه ای ،اقدام به تشکیل دوره مهارتهای زندگی و پیشگیری از اعتیاد نیز می نماید.

مهدیون به فعالیتهای چشمگیر بهزیستی شهرستان ایجرود در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی طی سال گذشته اشاره نمود و افزود: سیاست بهزیستی در پیشگیری از اعتیاد جامعه محوری است.

وی گفت: موسسات غیر دولتی بعنوان سرمایه اجتماعی بهزیستی محسوب شده وهمگام با سازمان بهزیستی در اجرای برنامه های آگاهسازی و پیشگیری از معلولیتها و آسیبهای اجتماعی از  بازوان توانمند بهزیستی در ارائه خدمات به جامعه هدف محسوب می شوند.

وی افزود: همزمان با هفته مواد مخدر فرماندار شهرستان ایجرود از بهبود یافتگان موسسه پیشگیری از اعتیاد نور بیدگینه تجلیل نمود.

گفتنی است : همچنین به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد  و آسیبهای اجتماعی با مضامینی چون آسیبهای مصرف مواد مخدر ، بروشور و پوسترهای  پیشگیری از اعتیاد و عوارض سوء مصرف مواد مخدر در مرکز بهداشت روستای جوقین افتتاح و به معرض دید عموم قرار داده شد.