در سال گذشته محقق شد: اختصاص تسهیلات اشتغال زایی به 500 مددجوی بهزیستی زنجان مطلب ویژه

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اعلام این خبر گفت : در راستای مشوق های حمایتی از قبیل کمک های بلاعوض و پرداخت تسهیلات ارزان با هدف ایجاد اشتغال پایدار بیش از 500 نفر از مددجویان بهزیستی استان زنجان از تسهیلات اشتغالزایی بهره مند شدند
در سال گذشته محقق شد:  اختصاص تسهیلات اشتغال زایی به 500 مددجوی بهزیستی زنجان
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی گفت : یکی از اصلی ترین رویکرد بهزیستی توانمند سازی جامعه هدف تحت پوشش در زمینه اشتغال ، مسکن و.... است که با ایجاد اشتغال پایدار و استفاده از تسهیلات شرایط بهتری برای افراد معلول و خانوادهایشان فراهم می گردد.
وی افزود : تسهیلات اشتغال زایی بصورت قرض الحسنه توسط بانک های عامل ملی ، کشاورزی ، توسعه تعاون ، مهر ایران ، صادارت ، ملت ، مسکن ، رفاه کارگران ، تجارت ، پارسیان و سپه پرداخت می شود.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد : بر این اساس 537 نفر از مددجویان به بانکهای عامل معرفی شده و تسهیلات در دست اقدام جهت پرداخت و با استفاده از منابع 36 گانه اشتغال تحقق یافته از قبیل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه صورت پذیرفته است.
مدیر کل بهزیستی استان زنجان یادآور شد : عنوان طرح های پرداخت شده در زمینه های دامداری ، کشاورزی ، تولیدی پوشاک ، قالیبافی ، صنایع دستی ، مغازه خواربار فروشی و... است که از این طریق جامعه هدف با دستیابی به درآمد قابل قبول از چرخه حمایتی بهزیستی خارج می شوند.
محمدی تحت پوشش بودن مددجویان بیکار و متقاضی شغل را از شرایط استفاده از تسهیلات اشتغالزایی بر شمرد و گفت : بهزیستی همچنین به منظور تثبیت اشتغال های ایجاد شده سهم بیمه خویش فرمایی معلولین و مددجویان اشتغال یافته را بمدت 5 سال پرداخت می کند.
وی با بیان اینکه 278 نفر از مددجویان بهزیستی در سال 95 از تسهیلات اشتغال زایی بهره مند شدند تصریح نمود : در سال گذشته مبلغ 57 میلیارد و 530 میلیون ریال از سوی بانک های عامل به مددجویان بهزیستی پرداخت شده است.
وی گفت : منابع 36 گانه اشتغال تحقق یافته از قبیل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بانکی، سرمایه کار، مشوق های بیمه ای، الگوی استاد و شاگردی ، الگوی همیار زنان و مشاغل خانگی انجام گرفته است.
وی افزود : آماده سازی شغلی فرایندی است که طی آن افراد جامعه هدف سازمان متناسب با توانایی ها، علایق، ظرفیت ها وآموزشهای مختلف اعم از فنی و حرفه ای، مهارتهای کسب و کارو مهارتهای زندگی را در جهت استفاده از فرصت های شغلی بکار می بندند
کد خبر:1588
منتشرشده در: خبر

پیوند ها

leader 1

president

mci

behzisti

irna

samed

ostandari

espancer

1480

آمار بازدید کنندگان

1581866
بازدید امروز :
بازدید این ماه :
بازدید کل :
457
40487
1581866

اوقات شرعی