Loading...

۷ منطقه آسیب خیز شهرستان خدابنده از برنامه آموزش اجتماع محور بهره مند شدند

۷ منطقه آسیب خیز شهرستان خدابنده از برنامه آموزش اجتماع محور بهره مند شدند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خدابنده با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سالجاری ۷ محله آسیب خیز در شهرستان خدابنده از برنامه های آموزشی اجتماع محور بهره مند شدند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان خدابنده ؛ عصمت نصیری قیداری گفت:بهزیستی در راستاي استحکام و تحکیم بنیان خانواده ،نگاه ویژه اي به امر آموزش خانواده با محوریت پیشگیري از آسیب های اجتماعی دارد.
وی از برگزاري دوره آموزشی مصون سازي کودکان و خانواده ها در برابر مصرف مواد مخدر با همکاري موسسه پیشگیري از آسیبهاي اجتماعی همسفر تا مرز رویا در این شهرستان خبر داد و افزود: با فرا گیری آموزش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به عموم جامعه توسط افراد متخصص گام های موثری در ساختن جامعه سالم برداشته خواهد شد.
این مقام مسئول مهارتهاي کنترل خشم،ارتباط موثر،کنترل و نظارت بر دستگاههاي الکترونیکی هوشمند وسبکهاي ارتباطی را از جمله اهداف مهم و اساسی این طرح بر شمرد و خاطر نشان کرد: کودك علاوه براینکه قدرت نه گفتن را داشته باشد باید بیاموزد که چگونه خود را از انواع آسیب ها و تهدیدات اجتماعی مصون نگه دارد.
وی گفت :مراکز و موسسات پیشگیري از آسیب اجتماعی و همچنین مراکز مشاوره تحت نظارت بهزیستی در راستاي کمک به افزایش آگاهی هموطنان خدمت رسانی می کنند و در حال حاضر 3 مرکز غیردولتی در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان خدابنده خدمات تخصصی به عموم مردم و جامعه هدف ارائه می‌کنند.
آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 16:53