Loading...

همزمان با ایام اله دهه فجر: سومین پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی در زنجان افتتاح شد

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت
  • خبر
  • همزمان با ایام اله دهه فجر: سومین پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی در زنجان افتتاح شد

همزمان با ایام اله دهه فجر: سومین پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی در زنجان افتتاح شد

مدیر کل بهزیستی استان زنجان نقش پایگاه های خدمات اجتماعی را شناسایی ، آگاه سازی عمومی درمحلات و مداخله وارجاع ضروری معرفی نمود و گفت: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق آسیب خیز سومین پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی زنجان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، محمد محمدی در مراسم افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی گفت : مراکز مداخله در بحرانهای فردی، خانوادگی، و اجتماعی از طریق کارشناسان و نیروهای تخصصی خود در جهت کاهش میزان آسیبهای اجتماعی فعالیت می کنندو با شناسائی افراد در معرض آسیب و مداخله در شرایط بحرانی آنها آسیب پذیریشان را کاهش می دهند .
وی اظهار نمود: پایگاه های خدمات اجتماعی با شناسائی افراد در معرض آسیب و مداخله در شرایط بحرانی آنها ،آسیب پذیری را کاهش داده و تلاش می کند افرادی که در شهرها و روستاها در معرض آسیبهای اجتماعی قرار دارند را شناسایی و مشکلات آنان را برطرف نماید.
این مقام مسئول با بیان اینکه تعداد کثیری از گروه هدف سازمان در سکونتگاههای غیر رسمی که آسیب پذیری بالاتری دارند ساکن هستند و ضروری است خدمات تخصصی بهینه به طور خاص به آنان ارائه گردد خاطر نشان کرد : این مهم در مناطق پر خطر و آسیب خیز به صورت محلی و مبتنی بر جامعه خدمات رسانی می نماید و در صورت نیاز به ارجاع و مداخلات بیشتر به سایر واحدها و ارگانهای مربوطه ارجاع داده می شود.
محمدی بااشاره به بررسی اسیب های اجتماعی 450 خانواده در منطقه اسلام آبادتوانمند سازی ساکنین سکونتگاههای غیر رسمی و کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی در این مناطق را از اهداف کلی آن بر شمرد و تصریح نمود: آگاهسازی گروههای هدف درجهت شناخت نیازها و مشکلات ،آشنایی با منابع موجود ، برنامه ریزی و اقدام در جهت رفع مشکلات جامعه مورد تاکید است.
وی یادآور شد: کودکان خیابانی، کودکان در معرض آزار یا آزار دیده، کودکان بد سرپرست ، کودکان بی سرپرست، کودکان بازمانده از تحصیل ، بچه های طلاق ، کودکان دارای والدین معتاد و کلیه کودکان زیر 6 سال منطقه و سایر افرادی که به نوعی با بحرانهای فردی ، خانوادگی و اجتماعی روبه رو شده اند از گروه های هدف خدمات اجتماعی هستند.
وی افزود : دسترسی برابر به خدمات اجتماعی ، گسترش روحیه خود باوری و خوداتکایی ، ایجاد زمینه مشارکت مردم و سازمانهای غیر دولتی ، کاهش تصدی گری و ارتقاء نقش تسهیلگری دولت ، فراهم کردن زمینه مشارکت مردم و سازمانهای غیر دولتی ، همکاری و هماهنگی درون بخشی و برون بخشی در ارائه خدمات ، اعتماد و حساس سازی مردم و مسئولین در مناطق ، بومی سازی برنامه ها ، استفاده بهنیه از منابع مالی و بهره برداری از برنامه های آموزشی از سیاست های کلی پایگاه خدمات اجتماعی است.
در حال حاضر 2 پایگاه خدمات اجتماعی در شهرستان زنجان ، و 1 پایگاه در شهرستان خرمدره تحت نظارت بهزیستی استان زنجان فعالیت می نمایند.