Loading...

مدیر کل بهزیستی استان زنجان : رایگان بودن تعرفه مراکز دولتی مشاوره ژنتیک و خانواده در دهه فجر

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت
  • خبر
  • مدیر کل بهزیستی استان زنجان : رایگان بودن تعرفه مراکز دولتی مشاوره ژنتیک و خانواده در دهه فجر

مدیر کل بهزیستی استان زنجان : رایگان بودن تعرفه مراکز دولتی مشاوره ژنتیک و خانواده در دهه فجر

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اعلام این خبر گفت : همزمان با ایام اله دهه فجر تعرفه های مراکز دولتی مشاوره ژنتیک و خانواده برای عموم رایگان است
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، محمد محمدی در جشن انقلاب که با حضور کارکنان و خانواده بهزیستی برگزار شد با اشاره به سالروز تشکیل سازمان بهزیستی در ۲۹ تیر سال ۵۹ به همت شهید والا مقام دکتر محمدعلی فیاض بخش که لایحه آن را تقدیم مجلس کرد و مورد تصویب قرار گرفت، گفت: جامعه هدف سازمان بهزیستی شامل ایتام، زنان سرپرست خانوار، معلولان، و سالمندان هستند که علاوه بر ارائه خدمت، تاکید ویژه ای بر آگاه سازی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.
وی اظهار نمود: آگاه‌سازی گروه‌های هدف و ارائه مشاوره به زوجین در آستانه ازدواج از جمله اقدامات مهم و اساسی بهزیستی برای پیشگیری از بروز معلولیت ناشی از اختلالات ژنتیک به شمار می‌رود.
وی گفت: این در حالی است که خوشبختانه در برنامه ششم توسعه، ارائه مشاوره‌های ژنتیک به زوجین در آستانه ازدواج اجباری شده است.
محمدی با بیان اینکه اولین استراتژی بهزیستی ، پیشگیری از معلولیت ها است که در راستای کاهش معلولیت ها ، طرح غربالگری تنبلی چشم ، پیشگیری از اختلا لات ژنتیک و غربالگری شنوایی نوزادان از اهم طرح ها و برنامه هایی بوده که در سطح استان انجام می شود .
این مقام مسئول با اشاره به اینکه این نهاد حمایتی در امر واگذاری فعالیت های تخصصی به بخش خصوصی پیشرو می باشد خاطر نشان کرد : در راستای بسط و توسعه فعالیت های بهزیستی از دهه 80 بیشتر فعالیت های بهزیستی به بخش خصوصی و مراکز غیر دولتی محول شده است که در واقع رویکرد اصلی سازمان مردم محوری به جای دولت محوری و خانواده محوری به جای مرکز محوری است.
وی گفت: بهزیستی بعنوان یک نهاد حمایتی تخصصی از طریق بودجه عمومی و مشارکت خیرین و افراد نیکوکار به افراد معلول و محروم جامعه کمک می نماید.
وی گفت: معلولین بخشی از افراد جامعه هستند که در حال حاضر به تناسب رشد اجتماعی، افزایش آگاهی جامعه و توسعه امکانات اطلاع رسانی تلاش می کنند از امکانات برابر درجامعه برخوردارشوند.
مدیر کل بهزیستی با اشاره به رعایت حرمت و کرامت مددجویان در بحث مناسب سازی خواستار مناسب سازی اماکن و معابر شهری و روستائی در جهت تحقق عدالت اجتماعی شد.
وی گفت: کمک به ایجاد اشتغال پایدار از طریق آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با نیاز بازار کار و آموزش مهارت های زندگی ،شغلی و ساماندهی معلولین و سالمندان از دیگر فعالیت های مهم بهزیستی است که با تصویب لایحه بازنگری قانون جامعه حمایت از حقوق معلولین بیش از پیش به آن عمل خواهد شد .
گفتنی است: در حال حاضر بیش از 20 هزارمددجو تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند که از این تعداد 7 هزار نفر مستمری بگیر و مابقی از خدمات موردی این نهاد حمایتی بهره مند می گردند.