Loading...

یاری بهزیستی زنجان به خانواده ها جهت نگهداری معلولین

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت
  • خبر
  • یاری بهزیستی زنجان به خانواده ها جهت نگهداری معلولین

یاری بهزیستی زنجان به خانواده ها جهت نگهداری معلولین

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: ماهیانه دومیلیون و 500 هزار ریال جهت نگهداری هر معلول توسط بهزیستی به خانواده های آنها پرداخت می شود
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، محمد محمدی در حاشیه افتتاح طرح مراقبین در منزل گفت: یکی از وظایف سازمان بهزیستی در حوزه توانبخشی رسیدگی به امور معلولین است و از آنجائیکه نگهداری و مراقبت از معلولان در منزل کار چندان آسانی نیست در این زمینه بهزیستی رویکرد مراقبت از معلولان را در منزل در دستور کار خود قرار داده است.
وی اظهار نمود: با اجرائی شدن این طرح معلولان در کنار خانواده های خود تحت درمان قرار گرفته و خانواده هایشان متحمل هزینه های جانبی از جمله ایاب و ذهاب برای جابجائی نمی شوند.
این مقام مسئول با اشاره به رویکرد نوین بهزیستی مبنی بر خانواده محوری افزود: در طرح مراقبین در منزل یکی ازاعضاء خانواده که فرد معلول نیازمند برنامه مراقبت و نگهداری طولانی بوده صورت می پذیرد.
مدیر کل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: یکی از رویکردهای مهم این نهاد حمایتی نگهداری از معلولان در منزل با فراهم کردن شرایط خاص بوده که در این راستا بهزیستی به خانواده‌های این افراد آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهد.
وی با بیان اینکه این طرح برای اولین بار در سال 95 برای 25 نفر از جامعه هدف بهزیستی شهرستان خدابنده به اجرا درآمد خاطر نشان کرد : در سالجاری شهرستانهای زنجان ، ابهر ، طارم ، ایجرود و ماهنشان با تعداد 80 مددجوی بستر گرا به مجریان این طرح پیوستند.
وی با اشاره به افتتاح مجتمع توانبخشی شهری آفتاب در جهت تصدی دولت و ایجاد اشتغال پایدار افتتاح شد گفت:مسئولین و کارشناسان بهزیستی باید حلقه اتصال معلولان با جامعه را فراهم نمایند تا این قشر از جامعه در عرصه‌های مختلف زندگی در کنار خانواده‌های خود حضور داشته باشند.
وی گفت: در حال حاضر تعداد 150 نفر از معلولین خیلی شدید و بستر گرا از خدمات طرح مراقبین در منزل بهره مند می گردند که با افتتاح این مجتمع 150پرونده مددکاری درحوزه معلولین واگذار گردید.
شایان ذکر است: نزدیک به 6 هزار پرونده توانبخشی در سطح استان زنجان به مراکز خصوصی واگذار گردیده است.