Loading...

ضرورت مناسب سازی معابر عمومی شهرستان خدابنده برای معلولان

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت
  • خبر
  • ضرورت مناسب سازی معابر عمومی شهرستان خدابنده برای معلولان

ضرورت مناسب سازی معابر عمومی شهرستان خدابنده برای معلولان

 
رئیس اداره بهزیستی شهرستان خدابنده با اعلام این خبر گفت: مناسب سازی اماکن و معابر عمومی باید در اولویت دستگاه های دولتی قرار گیرد تا معلولین و سالمندن با مشکل مواجه نشوند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان خدابنده ، عصمت نصیری قیداری گفت: استفاده از تمامی امکانات و فضاهای عمومی و شهری حق تمام شهروندان است و مسئولان ذیربط باید امکان دسترسی به این امکانات را جهت رفاه حال معلولین فراهم کنند.
وی در جلسه شورای مناسب سازی و سالمندان ضمن تاکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت ها،توانایی و استعدادهای سالمندان و معلولین ، گفت:امید به زندگی در بین این افراد به نحوی باید افزایش یابد که بدون احساس معلولیت در محافل و فعالیتهای اجتماعی بتوانند حضور پیدا کنند .
نصیری با اشاره به اینکه 5 هزار معلول در سطح شهرستان شناسایی شده است افزود:سد معبر مغازه داران و اماکن عمومی از جمله مشکلاتی است که معلولان بیشترین شکایت را از آن دارند.
وی در این جلسه با بیان اینکه در سال گذشته 1 میلیارد و 310 میلیون ریال در بحث اشتغال معلولین و CBRهزینه گردید یادآور شد: این نهاد حمایتی بعنوان مدافع معلولین و سالمندان موانع و مشکلات پیش روی آنها را رصد می کند.
 وی گفت: معلولین  شهروندان جامعه هستند و باید بتوانند به سادگی در شهر تردد نموده و از فرصت های برابر در اجتماع بهره مند شوند.
آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 بهمن 1396 ساعت 16:47