Loading...

دوره آموزشی اصول ضوابط کار تیمی در مراکز شبه خانواده توسط بهزیستی زنجان به اجرا درآمد

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت
  • خبر
  • دوره آموزشی اصول ضوابط کار تیمی در مراکز شبه خانواده توسط بهزیستی زنجان به اجرا درآمد

دوره آموزشی اصول ضوابط کار تیمی در مراکز شبه خانواده توسط بهزیستی زنجان به اجرا درآمد

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه یکی از مهمترین اولویت های بهزیستی تحکیم بنیان خانواده و رعایت مصالح کودکان است گفت : دوره آموزشی اصول ضوابط کار تیمی در مراکز شبه خانواده به اجرا درآمد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، سلمان حسینی افزود : سیاست اصلی حوزه شبه خانواده، اجتناب از طولانی شدن مدت‌زمان نگهداری کودکان در این مراکز و فراهم‌آوری شرایط برای انتقال آن‌ها به خانواده است.
وی ادامه داد: ضرورت حضور روانشناس در خانه های کودک و نوجوان امری ضروری بوده و نوع خدمات قابل ارائه از جمله مشاوره تحصیلی ، مشاوه شغلی ، مشاوره ازدواج و بررسی روانشناختی فرزندان بر عهده این مراکز است.
این مقام مسئول آموزش شناسایی دقیق نیازهای کودک مقیم در خانه ها ، برنامه ریزی برای کودکان با رعایت جوانب تخصصی و پیشگیری از اعمال روش های کاری غیر تخصصی و غیر کارشناسانه که منجر به تقویت رویکردهای اداری را از مهمترین اهداف برگزاری این دوره برشمرد.
حسینی برخورداری مستمر کودکان از برنامه مراقبت مدون ، تخصصی و هدفمند در شرایط و مقاطع سنی مختلف متناسب با نیازها در راستای توانمند سازی ، حفظ و پیگیری حقوق کودکان ، تامین منافع و مصالح کودکان ، امکان پذیر نمودن نظارت و ارزیابی مستمر را از ضرورت های مهم و اساسی تدوین برنامه مراقبت از مراکز عنوان نمود و ادامه داد : کمک به ارتقاء کار آیی نیروی انسانی متعهد و فعال و کاهش زمینه های کم توجهی و فقدان مسئولیت حرفه ای نسبت به کودکان مورد توجه است.
وی گفت : این دوره آموزشی در راستای ارتقا سطح دانش و مهارت لازم مرتبط با مسائل کودکان ؛ با حضور ۳۰ نفر از روانشناسان، مددکاران و مسئولین فنی مراکز دولتی و غیر دولتی شبه خانواده برگزار شد.
وی گفت : در حال حاضر بهزیستی استان زنجان دارای 4 مرکز شبانه روزی غیر دولتی کودکان و نوجوانان و 1 مرکز دولتی شیرخوارگاه و نوباوه گان دارد که تعداد 60 کودک بی سرپرست و بدسرپرست را در این مراکز نگهداری می نماید.
آخرین ویرایش در سه شنبه, 26 دی 1396 ساعت 13:58