Loading...

مدیر کل بهزیستی استان زنجان در مراسم افتتاحیه طرح نیک : ارتقاء سلامت معنوی کودکان با آموزش نماز

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت
  • خبر
  • مدیر کل بهزیستی استان زنجان در مراسم افتتاحیه طرح نیک : ارتقاء سلامت معنوی کودکان با آموزش نماز

مدیر کل بهزیستی استان زنجان در مراسم افتتاحیه طرح نیک : ارتقاء سلامت معنوی کودکان با آموزش نماز

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه تمایلات فطری و گرایش انسان به خداپرستی در سنین کودکی بیدار می شود گفت : ارتقاء سلامت معنوی کودکان با آموزش نماز امکانپذیراست
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، محمد محمدی در مراسم افتتاح طرح نیک در بین مدیران مهدهای کودک افزود : سنین پیش از دبستان ،سنین طلایی جهت فراگیری و آموزش کودکان است و آنچه کودکان در این سن می آموزند در ذهن باقی مانده و همین بر اهمیت آموزش در این دوران می افزاید.
این مقام مسئول تدوین محتوای آموزشی و معرفی شیوه های نوین انتقال زیبایی های نماز به خردسالان توسط صاحب نظران ، ارتقاء مشارکت خانواده ها در درونی نمودن ارزش های دینی به ویژه نماز در خردسالان ، شناسایی و ایجاد هماهنگی فی مابین نیروهای انسانی متفکر و خلاق بالقوه حوزه کودک ودین را ازجمله اهداف اختصاصی طرح نیک عنوان کرد.
وی افزود : طرح نیک با هدف ایجاد اثری ماندگار در شکل گیری باورها و اعتقادات کودکان سعی در اشاعه فرهنگ نماز می تواند نقش برجسته ای داشته باشد. محمدی یادآور شد: نماز اصلی ترین و مهم ترین عامل جهت پیوند انسان با خداست واین ارتباط تنها با عبادت خالصانه و بی ریا در مرتبه عالی تحقق می یابد.
وی گفت: اگر فضای فکری جامعه به سمت به پا داشتن نماز پیش برود بی تردید در نسل آینده شاهد شکوفایی زندگی دینی در کودکان خواهیم بود.
وی گفت: با برنامه ریزی ها و هماهنگی های صورت گرفته 100 درصد مهدهای کودک شهری و روستایی استان زنجان تحت پوشش این طرح قرار گرفته و محتوای تدوین شده ستاد اقامه نماز کشور در کلیه مهدهای کودک استان به فرزندان خردسال توسط مربیان آموزش داده خواهد شد.
گفتنی است : طرح نیک به صورت کشوری و بطور همزمان در شهرستانهای زنجان - ابهر – خدابنده – طارم برای 160 نفر از مدیران و مسئولین فنی مهدهای کودک تحت نظارت استان بمدت 2 روز برگزار می گردد.
آخرین ویرایش در سه شنبه, 26 دی 1396 ساعت 13:59