Loading...

بهزیستی زنجان طرح خانه و مدرسه را اجراکرد

بهزیستی زنجان طرح خانه و مدرسه را اجراکرد

مدیربهزیستی شهرستان زنجان با اعلام این خبرگفت : پیشگیری از اعتیاد، تقویت و حمایت جهت ایجاد رابطه کوتاه مدت و بلند مدت در دوره های مختلف زندگی از اهداف برگزاری طرح خانه و مدرسه است
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان زنجان ، رزاق منافی افزود : این طرح برای مقابله با بزهکاری نوجوانان، خشونت، اعتیاد و ترک تحصیل فرزندان اجرا گردیده تا اختلالات رفتاری در دانش‌آموزان کاهش پیدا نموده و در نهایت منجر به افزایش کارکرد خانواده گردد.
وی با بیان اینکه طرح "فست" به منظور استحکام رابطه والدین با کودکان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی است گفت: ایجاد عوامل محافظتی در برابر اختلالات مختلف رفتاری در دانش‌آموزان، بهبود توانایی خانواده‌ها برای گوش فرا دادن به مسائل کودکان و برقراری ارتباط با آن‌ها از جمله اهداف مهم و اساسی این طرح است .
وی افزایش مهارت زندگی برای کودکان و مهارت های فرزندپروری را از دیگر اهداف این طرح برشمرد. منافی تصریح نمود: یک کودک در لایه‌های مختلف سیستم‌های اجتماعی، خانواده، جامعه و فرهنگ رشد پیدا می‌کند و ابتدا در اجتماع خانواده قرار گرفته ، سپس وارد مدرسه و اجتماع می شود که کودک بر اساس آن رشد و نمو پیدا می کند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد : در این طرح کودکان هم سن و سال در ارتباط با یکدیگر قرار می گیرند تا از این طریق به حمایت از یکدیگر پرداخته و والدین نیزبدلیل مشغله و وظایف متعدد و سنگین درمراقبت، تربیت و بزرگ کردن احساس تنهایی نکنند.
وی گفت : هوش هیجانی برای کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است؛ کودک باید بتواند خود را بشناسد و ابراز وجود کند و در دوران بزرگسالی بر اساس تخصص و آمادگی ذهنی، خود را نشان دهد.
مدیربهزیستی شهرستان زنجان یادآور شد: این طرح به دنبال تقویت روابط خانوادگی و ایجاد یک رابطه صمیمی بین اعضای خانواده است که می تواند آثار و نتایج ارزشمندی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته باشد.
وی گفت : تمام متخصصان از جمله معلمین ، مشاورین و مربیان که درارتباط با کودک هستند باید از طریق یک رابطه توام با احترام به والدین سعی در کمک به موفقیت کودک داشته باشند.
وی گفت : در برنامهFAST فرصتی برای والدین فراهم می گردد تا با یکدیگر آشنا شده واز تجارب یکدیگر برای تربیت فرزندان خود استفاده نمایند.
گفتنی است: این طرح برای سومین سال متوالی دربین 58مهدکودک تحت نظارت بهزیستی شهرستان زنجان اجرا درآمد.