Loading...

244 کودک بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت
  • خبر
  • 244 کودک بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند

244 کودک بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه یکی از رویکردهای بهزیستی حمایت از کودکان است گفت: در حال حاضر نزدیک به 244 کودک بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، محمد محمدی گفت : کودکان نگهداری شده در مراکز تحت پوشش به صورت بی سرپرست و بد سرپرست و برخی نیز مجهول الهویه هستند، که قابل واگذاری نبوده و به دستور قاضی به این مراکز سپرده می شوند.
وی افزود : مراکز نگهداری از کودکان بد سرپرست و بی سرپرست با مشارکت بخش خصوصی و با پرداخت یارانه بهزیستی اداره می شوند.
این مقام مسئول با بیان اینکه 207 کودک تحت پوشش حامی و خیرین هستند خاطر نشان کرد: کودکانی که در خانواده ها نگهداری می شوند با استفاده از طرح حامی به خیر مورد نظر معرفی و شماره حسابی برای آنها ایجاد می شود که کمک های مالی بحساب کودکان واریز می شود.
وی تصریح نمود : در این طرح خداپسندانه معاونت مشارکت های مردمی مشخصات تمامی کودکان و شماره حسابی به اسم کودک ایجاد کرده و در اختیار فرد حامی قرار می دهد که ماهانه و یا سالانه مبلغی به حساب آنها واریز نماید.
محمدی یادآور شد: در نه ماهه سالجاری 170 نفر کودک که در نزد بستگان نسبی یا سببی خود زندگی می کنند و هیچ حامی مالی و رفاهی نداشته بهزیستی آنها را پذیرش نموده و ماهیانه مبلغ 3 میلیون و 500 هزار ریال بعنوان کمک هزینه رفاهی و معیشتی به حساب آنان واریز می نماید.
وی گفت: تعداد خانواده های متقاضی فرزند خواندگی زیاد است و این نهاد حمایتی با تشکیل کمیته شبه خانواده و با اولویت در این زمینه سعی دارد کودک را به اصلح ترین خانواده واگذار نماید.
وی گفت : در حال حاضر بهزیستی استان زنجان دارای 4 مرکز شبانه روزی غیر دولتی کودکان و نوجوانان و 1 مرکز دولتی شیرخوارگاه و نوباوه گان دارد که تعداد 60 کودک بی سرپرست و بدسرپرست را در این مراکز نگهداری می نماید.
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 دی 1396 ساعت 08:49