Loading...

یک 1000 کودک زنجانی غربالگری اضطراب شدند

یک 1000 کودک زنجانی غربالگری اضطراب شدند

مدیر بهزیستی شهرستان زنجان با اشاره به اجرای طرح غربالگری اضطراب از ابتدای آبان ماه سالجاری گفت : این طرح برای 1000 کودک گروه سنی 5 تا 6 ساله و با تکمیل پرسشنامه های مربوطه در کلیه مهدهای کودک برگزار شد
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان زنجان ، رزاق منافی افزود : اضطراب جزو شایع‌ ترین اختلالات دوران کودکی است و بسیاری اوقات با فرآیند رشد طبیعی کودک اشتباه گرفته شده و مانع تشخیص و مداخلات به موقع می‌شود.
وی اظهار کرد: با تشخیص به موقع و طراحی مداخلات به هنگام، می توان از طریق والدین و مربیان به کودکان کمک کرد که چگونه اضطراب خود را کنترل نموده و یک زندگی طبیعی داشته باشند.
منافی هدف از اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان را شناسایی مشکلات گروه هدف و تلاش برای رفع آنها در دوران بزرگسالی عنوان نمود و گفت: اختلال اضطراب کودکی ، پدیده ای گذرا نبوده و در صورت عدم توجه و درمان تا سنین نوجوانی و بزرگسالی ادامه می یابد و موجب افت عملکرد تحصیلی ، اجتماعی و شغلی در فرد می شود .
این مقام مسئول مکیدن انگشت ، ناخن جویدن،انگشت در بینی کردن وشب ادارای را از علائم اضطراب در دوران کودکی برشمرد و خاطر نشان کرد: این مهم می تواند در بزرگسالی به شکل پرخاشگری ، بدزبانی ، اذیت کردن دیگران ، دروغ گفتن و نداشتن اعتماد به دیگران جلوه نماید.
وی گفت : در این راستا برنامه غربالگری اضطراب کودکان 5 تا 6 سال با هدف کمک به والدین برای توجه به نشانه های اضطرابی کودکان و درمان این اختلال توسط بهزیستی زنجان برگزار می گردد.