Loading...

از ابتدای سالجاری : بیش از 222 مورد پرونده در مرکز مداخله در بحرانهای اجتماعی بهزیستی زنجان تشکیل شده است

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت
  • خبر
  • از ابتدای سالجاری : بیش از 222 مورد پرونده در مرکز مداخله در بحرانهای اجتماعی بهزیستی زنجان تشکیل شده است

از ابتدای سالجاری : بیش از 222 مورد پرونده در مرکز مداخله در بحرانهای اجتماعی بهزیستی زنجان تشکیل شده است

مدیر بهزیستی شهرستان زنجان با اشاره به فعالیت اورژانس اجتماعی و ارایه خدماتی چون پذیرش،خدمات تخصصی ،ترخیص و پیگیری پس از ترخیص مددجویان گفت :از ابتدای سالجاری تعداد 222پرونده در مرکز مداخله در بحران تشکیل گردیده است که خدماتی چون مددکاری ،روانشناسی ،تربیتی ،حقوقی به مراجعین ارائه داده است
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان زنجان ، رزاق منافی گفت: بهزیستی بعنوان متولی سلامت اجتماعی در توانمند سازی افراد در معرض آسیب دیده اجتماعی و بازگشت آنان به زندگی سالم نقش موثری دارد .
وی افزود: طلاق به عنوان مهم ترین مولفه اصلی در زمینه آسیبهای اجتماعی است که باید در راستای کاهش این مهم و زدودن آن از جامعه اقدامات اساسی صورت گیرد.
منافی فعالیت مرکز مداخله در بحرانهای اجتماعی به ‌منظور کاهش طلاق و افزایش آگاهی زوجین در رابطه با نحوه برخورد صحیح با فرزندان، کاهش عوارض، پیامد و آسیب‌های ناشی از طلاق را مهم ارزیابی نمود و خاطر نشان کرد : شناسایی و کمک به حل مسائل خانوادگی، همچنین حفظ تعادل عاطفی و روانی از مهم‌ترین وظایف مرکز مداخله در بحرانهای اجتماعی و فردی بهزیستی محسوب می‌شود.
وی تصریح نمود: کودک آزاری، همسر آزاری، زنان آسیب دیده اجتماعی، دختران فراری یا در معرض آسیب، اقدام به خودکشی، کودکان کار، حل اختلافات خانوادگی و مشاوره های فردی از مهمترین فعالیت های مرکز اورژانس اجتماعی است.
وی تصریح کرد: خودروهای خدمات سیار مرکز اورژانس اجتماعی و خط تلفن ۱۲۳ بصورت شبانه روزی آماده دریافت تماس های عموم مردم در زمینه مداخله در بحران های اجتماعی و فردی است.
وی گفت : در حال حاضر2 خودرو خدمات سیار در شهرستان زنجان آماده ارائه خدمات ومداخله در بحران و کمک به افراد آسیب دیده اجتماعی است.