Loading...

مطالب سایت

  • شما اینجا هستید:  
  • خانه
  • مطالب سایت

 معاون مشارکتهای مردمی ، اشتغال و موسسات خیریه بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه  طرح حامی دفتر مشارکتهای مردمی بهزیستی استان در راستای مرتفع کردن مشکلات معیشتی، درمان و تحصیل مدد جویان بهزیستی فعالیت می نماید افزود : در ماه رمضان سال گذشته خیرین بهزیستی با کمک 600 میلیون ریالی در طرح حامی شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان نعمت ملکی گفت: در این طرح افراد خیر و نیکوکار با هماهنگی دفتر مشارکت های مردمی بهزیستی و با انتخاب خانواده تحت پوشش ماهیانه مبلغی بشماره حساب خانواده جهت هزینه های جانبی اعم از درمان ، تحصیلی ، پوشاک و.. واریز می نمایند.

وی ادامه داد:  با استفاده از طرح حامی کودک بی سرپرست و یا بد سرپرست به خیری معرفی و شماره حسابی برای آنها ایجاد می شود که کمک های خیران به آن واریز می شود و با توجه به این طرح معاونت مشارکت های مردمی مشخصات تمامی کودکان و شماره حسابی به اسم کودک ایجاد کرده و در اختیار فرد حامی قرار می دهد که ماهانه و یا سالانه مبلغی به حساب آنها واریز شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه سازمان بهزیستی بر اساس مواد ۲۹ و ۳۱ قانون اساسی خدمت رسانی به چهار قشر از جامعه شامل سالمندان، معلولان، زنان بی‌سرپرست و آسیب دیدگان اجتماعی را بر عهده دارد خاطر نشان کرد: دیگر آحاد جامعه و عموم مردم می توانند با مراجعه به معاونت مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی و دریافت مشخصات کودکانی که نیازمند پشتیبانی هستند، ماهانه و یا سالانه مبلغی را به حساب این کودکان واریز نمایند.

معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استان زنجان با اشاره به تعداد 134 کودک تحت پوشش طرح حامی در بهزیستی استان زنجان تصریح نمود: : مردم خیر و نیکوکار استان زنجان در پایان ماه مبارک رمضان سال گذشته یک میلیارد و ۶۴۵ میلیون ریال در قالب کمک های نقدی و غیر نقدی به مددجویان بهزیستی کمک کردند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین رویکردهای بهزیستی این است که کودکان در خانواده‌ها نگهداری شوند و این مهم است که تحت پوشش طرح حامی قرار بگیرند تا ازطریق خیرین و نیکوکاران برای مسایل تربیتی، تحصیل، اشتغال و ازدواج تحت حمایت و پشتیبانی شوند.

ملکی یادآور شد: تعداد 18 کودک در شهرستان ابهر ، 28 کودک در شهرستان طارم ، تعداد 8 کودک در شهرستان خدابنده ، تعداد 5 کودک در شهرستان خرمدره ، تعداد 5 کودک در شهرستان ایجرود و 3 کودک در شهرستان ماهنشان تحت طرح حامی قرار گرفته اند و ماهیانه مبالغی از 500 هزار ریال به بالا به حساب آنان توسط خیرین  واریز می گردد.

وی گفت: نیت خیرین نشات گرفته از اصول اسلامی و قرآنی است که با دل و جان برای توسعه خدمات رسانی به افراد نیازمند و بی سرپرست این حرکت بزرگ را انجام می دهند که اجرشان در باقیات و صالحات محفوظ خواهد ماند.

وی افزود : یک خیر طارمی نیز با مراجعه به بهزیستی 5 خانواده نیازمند و تحت پوشش را بصورت مادام العمر مورد حمایت قرار داده و ماهیانه مبلغ مشخصی را در جهت هزینه های تحصیلی ، تهیه پوشاک ، معاش و سایر نیازهای مورد نظر آنان  مورد حمایت خود قرار داد.

وی گفت: عموم مردم می توانند بانیت عام یا خاص کمک های خود را به شماره حساب 210091434524111 بانک توسعه تعاون واریز نمایند و این مبالغ در راستای کمک به معلولین ،ایتام ،زنان سرپرست خانوار ،خانواده های بی بضاعت و.....هزینه می گردد.

گفتنی است: یک خیر فرهنگی نیز با حضور در مرکز شیرخوارگاه بهزیستی و مرکز نگهداری فرزندان معلول با اهداء 315 شاخه گل به فرزندان از آنان دلجوئی نمودند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه روابط عمومی پل ارتباطی میان سازمان و مردم هستند گفت: روابط عمومی ها چشم ، گوش و زبان مدیران سازمان ها هستند و مسئولین امر باید تلاش کنند واقعیت  و عملکرد سازمانها را به عموم انتقال دهند. 

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، محمد محمدی در دومین جلسه گردهمائی روابط عمومی های زیر مجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی که با حضور مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری زنجان برگزار شد افزود: روابط عمومی ها همچون  تابلوی هر دستگاه به شمار می آیند که در تصمیم سازی برای مدیران، نقش موثر و ارزشمندی دارند.

وی ادامه داد: در عصر حاضر نگاه مدیران به جایگاه روابط عمومی ها یک حرکت صعودی داشته است که این در نوع خود قابل تقدیر و ستودنی است .

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: روابط عمومی یکی از روش های مهم اطلاع رسانی و اطلاع یابی در جامعه است و با این روش می توان نسبت به برقراری ارتباط سودمند با محیط وآگاهی مخاطبان ، جامعه هدف اقدام نمود.                                      

محمدی افزود : روابط عمومی پویا و به روز می تواند سازمان را با ایجاد تعامل ، انتقال صحیح اطلاعات و شکوفایی به حرکت وا دارد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع اختصاص دادن رتبه به روابط عمومی ها تصریح نمود: زمانی که روابط عمومی ها بصورت دانش محور حرکت نمایند و برنامه آتی برای سازمان داشته باشند نتایج مثبت و سازنده برای سازمانها در پی خواهند داشت.

وی فعالیت های بهزیستی را در سه محور پیشگیری،توانمند سازی و مشارکت های مردمی عنوان نمود و گفت: اطلاع رسانی در این سه حیطه می تواند مردم را با چرخه خدمات رسانی وسیع بهزیستی بیشتر آشنا نماید.

وی افزود: روابط عمومی ها می توانند در بهبود سطح زندگی گروه ها و اقشار مختلف جامعه تأثیر گذار باشند و این امر با ارتقای سطح آگاهی افکار عمومی و مخاطبان امکان پذیر است.

گفتنی است : دومین جلسه گردهمائی روابط عمومی های زیر مجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به میزبانی بهزیستی استان زنجان برگزار شد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: سوم خردادماه برگ زرین تاریخ مقاومت ایران اسلامی  ، حماسه اقتدار و استقامت ملت ایران است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی در مراسم گرامیداشت و تبریک سالروز آزاد سازی خرمشهر بابیان اینکه پیروزی خرمشهر با استعانت خداوند متعال بود اظهارکرد: رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس با الگوپذیری از قهرمان کربلا وفاداری خود را به اثبات رساندند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا  و رزمندگان ایران اسلامی افزود: فتح خرمشهر از اوراق ماندگار تاريخ است و در اين حماسه دشمن تسليم اراده ملت ايران شد و در جنگ توانستيم دشمن را شكست دهيم.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد :سالروز فتح خرمشهر یکی از بهترین فرصت هایی است که می توان با برگزاری یادواره های شهدا و گرامیداشت این مهم برای اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت، از خود گذشتگی و انتقال آن به نسل جوان تلاش نمود.

محمدی حضور رزمندگان را در آزادسازی خرمشهر حائز اهمیت عنوان نمود و تصریح نمود: سوم خرداد از ايام الله هايي هست كه بايد در آن به عظمت ايثار انديشيد .

وی گفت: اعتقاد به خدا و اهل بيت(ع)در اين حماسه دخيل بود و سخن گهربار امام خميني «ره» به حق جامه عمل پوشيد كه خرمشهر را خدا آزاد كرد.

وی افزود : عزت،اقتدار و سربلندی ایران اسلامی مرهون ایثارگران و جانبازانی است که به عنوان مشعل های فروزان ارزش های دفاع مقدس را به نسل های آینده منتقل می کنند.

گفتنی است : در حال حاضر تعداد ۹۸ نفر از کارکنان بهزیستی استان زنجان جزءخانواده های ایثارگران هستند که 3نفر از ایثارگران حاضر در عملیات بیت المقدس مورد تجلیل قرار گرفتند.

مراکز تحت نظارت

جمعه, 04 خرداد 1397 ساعت 18:13

کلینیک مددکاری

مجتمع خدمات بهزیستی

مرکز حرفه آموزی بالای 14 سال

مرکز تامین و توسعه خدمات بهزیستی

موسسه خیریه

مرکز توانبخشی و نگهداری ضایعه نخاعی

اورژانس اجتماعی

مرکز توانبخشی

مرکز ترک اعتیاد

مرکز مشاوره

مرکز اسکان موقت

مرکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق

مهد کودک

مرکز توانبخشی و نگهداری معلولان جسمی و حرکتی

مدیران بهزیستی

جمعه, 04 خرداد 1397 ساعت 17:07
  محمد محمدي قيداري
مدیرکل 
  حسین باقری
رییس دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگوئی به شکایات 
  معصومه کاظمی
رییس اداره فناوري اطلاعات ، ارتباطات و تحول اداري 
  رباب موحّد
مدیر روابط عمومی 
فرهاد ميرزايي
 معاونت امور توانبخشی
  سلمان حسینی
معاونت امور اجتماعی 
  نعمت ملکی
معاونت مشاركت هاي مردمي
  گل نساء آقامحمدي
معاونت توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد 
  علی مهری
معاونت پشتيباني و منابع نيروي انساني 

سوالات متداول

جمعه, 04 خرداد 1397 ساعت 15:57


+ آيا تاهل فرزندان مانعي براي رسيدگي است?
در خانواده معلولان (فرزندان) برادرشان نمي توانند از اين معافيت استفاده نمايند و ليكن فرزند خود معلول مي تواند از اين امتياز استفاده نمايد.

+ آيا صرف تائيد سازمان بهزيستي مبني بر معلوليت كافي است?
براي معافيت يك نفر از منسوبين معلولان تائيد معلوليت توسط كميسيون پزشكي وظيفه عمومي نيز ملاك رسيدگي خواهد بود

+ آيا غيبت مانع از رسيدگي مي شود?
بله، اما اگر تاريخ معلوليت قبل از شروع غيبت متقاضي بوده باشد قابل رسيدگي است

+ اگر خانواده اي داراي فرزند معلول باشد ميتوانند يك فرزند را معاف كنند?
آيا غيبت مانع از رسيدگي مي شود?


+ اگر مشمول داراي همسر معلول باشد وضعيت وي چگونه خواهد شد?
همسر مشمول بايد بعد از ازدواج معلول شده باشد يا مشمولانيكه از تاريخ12/1/85 ابلاغ آئين نامه همسر معلول انتخاب نموده اندو به عقد دائم خود درآورده اند در شمول مصوبه قرار مي گيرند.

+ اگر پدر يا مادري معلول باشند آيا ميتوانند يك فرزند خود را معاف كنند?
بله، مشروط بر آنكه معلوليت به تائيد شوراي زشكي بهزيستي و شوراي پزشكي در وظيفه عمومي برسد و مشمول قبل از معلوليت فاقد غيبت باشد.

+ براي اطمينان از سلامت شنوايي نوزادم به کجا مراجعه کنم؟

شما می توانید برای سنجش شنوایی کودک خود به پایگاه های دائمی سنجش شنوایی مراجعه کنید.

آدرس این مراکز را می توانید از معاونت پیشگیری بهزیستی استان محل زندگی خود سؤال کنید.


+ براي تاسيس مراکز مختلف سازمان مانند مهدکودک ها و مراکز مشاوره به کجا مراجعه کنم؟

برای دریافت مجوز تاسیس مراکز 13 گانه خصوصی تحت نظارت سازمان مانند مراكز مشاوره ژنتيك و ... باید مدارک مورد نیاز را آماده کرده به معاونت مربوطه مراجعه کنید.


+ براي سنجش بينايي کودکم به کجا مراجعه کنم؟
شما می توانید برای سنجش بینایی کودک خود به پایگاه های دائمی سنجش بینایی مراجعه کنید و یا در هنگام اجرای طرح آمبلیوپی (سنجش بینایی) که در آبان ماه هر سال اجرا می شود، به مهدکودک های سراسر کشور مراجعه کنید.

+ برای استفاده از معافیت سربازی ویژه خانواده های دارای فرزند معلول، چه کنم؟
گر در بهزيستي شهرستان محل سكونت پرونده معلوليت داريد، كافيست شناسنامه كليه اعضاي خانواده را همراه با يك قطعه عكس، كد ملي و كدپستي ده رقمي به بهزيستي شهرستان مربوطه تحويل نمائيد.

در صورتي كه فرد معلول تاكنون در ادارات بهزيستي پرونده نداشته باشد، نياز است ابتدا پرونده معلوليت با مراجعه به ادارات بهزيستي تشكيل شود.

لیست دفاتر پیشخوان طرف قرارداد

جمعه, 04 خرداد 1397 ساعت 15:53

لیست فعالیتهای قابل واگذاری دفاتر پیشخوان پیشگیری
لیست فعالیتهای واگذار شده توانبخشی
لیست فعالیتهای واگذار شده اجتماعی
لیست دفاتر پیشخوان

راهنمای تشکیل پرونده در بهزیستی

جمعه, 04 خرداد 1397 ساعت 15:48

+ نحوه تشکیل پرونده در بهزیستی
+ نحوه پذیرش مددجویان کارتن خواب
+ نحوه پذیرش مددجویان آسیب دیده
+ نحوه پذیرش فرزندان مجهول الهویه سالم
+ نحوه پذیرش مددجویان توانبخشی
+ نحوه پذیرش بیماران روانی مزمن مجهول الهویه
+ نحوه پذیرش فرزندان با هویت
+ نحوه پذیرش بیماران روانی مزمن

صفحه1 از127